آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا از شورای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان خواست با مشارکت ادارات، سمن‌ها و گروه‌های جهادی برای احیای حقوق شهروندی و مدیریت شهری کارهای تخصصی انجام دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر عصر دوشنبه در جلسه شورای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر در فرمانداری آستارا افزود: از ظرفیت جوانان در شورای امر به معروف به نحو شایسته استفاده شود و با توجه به اینکه دفتر ستاد امر به معروف در شهرستان فعال شده، همگانی کردن این فریضه ضروری است.

وی ادامه داد: همه اقشار جامعه باید نسبت به انجام این فریضه احساس مسئولیت کنند و والدین در قبال فرزندان، معلمان و استادان دانشگاه در قبال دانش آموزان و دانشجویان و مسئولان ادارات در قبال کارکنان خود وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

فرماندار آستارا گفت: باید از ظرفیت امر به معروف و نهی از منکر برای کاهش مشکلات اجتماعی نظیر طلاق و جرائم خرد که به دلیل شرایط اقتصادی افزایش یافته است، استفاده شود و احساس مسئولیت، عاملی برای جلوگیری از آسیب ها و معضلات اجتماعی است.

وی افزود: وقت شناسی و نظم در زندگی، نخستین درس انسان از نماز است و نماز، علاوه بر برکات روحی بر سلامت انسان نیز تاثیرگذار است و اداره ها باید فضای مناسبی را به نمازخانه ها اختصاص بدهند.

سعید میرقربانی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا هم در این جلسه گفت: باید اقامه نماز توسط امام حسین (ع) در ظهر عاشورا را الگو قرار دهیم و مسئولان، فراتر از دستورالعمل های سازمانی به نماز اهمیت دهند و اقامه نماز جماعت در اداره ها، مدارس، دانشگاه ها و فضای مجازی بیش از پیش ترویج یابد.  

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.