رشت – ایرنا – رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان گفت: از اول تا ۲۹ فروردین ماه امسال ۶۳۸ مورد ماموریت این مرکز مربوط به بیماران مشکوک به کرونا بوده است.

دکتر پیمان اسدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت ۱۰ هزار و ۴۷۲ تماس با اورژانس گیلان گرفته شد ضمن اینکه فوریت های پزشکی استان روزهای اخیر پرکارترین روزهای خود را پشت سر می گذارد.

وی با بیان اینکه در این مدت به هشت هزار و ۷۳۹ مصدوم و بیمار اورژانسی امدادرسانی شد، خاطر نشان کرد: اورژانس گیلان در این مدت هفت هزار و ۳۵۷ مورد ماموریت غیرتصادفی و یک هزار و ۳۸۲ مورد ماموریت تصادفی انجام داد که در مجموع چهار هزار و ۴۱۴ بیمار و مصدوم در بیمارستان های استان بستری شدند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان از مردم خواست تا با رعایت پروتکل های ارائه شده از سوی ستاد مقابله با کرونا می توانند از خود و خانواده خود در برابر ابتلا به ویروس کرونا محافظت کنند.

اورژانس ۱۱۵ گیلان با برخورداری از ۵۴۱ نیروی انسانی، ۶۷ پایگاه شهری و جاده ای، ۱۳۴ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه بالگرد و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس برای خدمات رسانی آماده است.