رشت- ایرنا- رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت انزلی از پلمپ ۱۶ واحد صنفی در انزلی به دلیل عدم رعایت محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی خبر داد و افزود: این صنوف شامل مشاغل گروهای ۲، ۳ و ۴ بودند.

 “محمدرضا روحانی منش” روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این صنوف از رسته مشاورین املاک، پرده فروشی، پلاستیک فروشی، کبابی، قهوه خانه ، بلور و چینی ، چایخانه  به علت عدم رعایت مصوبات کرونا پلمپ شدند.
وی تاکید کرد: در بازدیدی  با حضور نمایندگان ادارات فرمانداری، صمت، اتاق اصناف و اماکن از واحد های صنفی بر اساس دستورالعمل ستاد کرونا مبنی بر اجازه فعالیت مشاغل گروه یک مانند نانوایی ها، میوه فروشی ها، سوپرمارکتها، قصابی ها، مرغ فروشی ها، تعمیرگاهها، مراکز عرضه قطعات مجاز به فعالیت می باشند.
مشاغل گروههای ۲، ۳ و ۴ مشاوران املاک، فروشگاههای عرضه پوشاک، کیف و کفش،طلافروشی ها، خرازی ها ، ابزار یراق   هستند که می بایست تا تغییر رنگ بندی شهرها بسته بمانند.
وی تاکید کرد: این بازدید میدانی جهت نظارت بر عملکرد بازار و اصناف،  با کارگروهی متشکل از نمایندگان فرمانداری ، اداره صمت، تعزیرات، اماکن، اتاق اصناف، انجمن حمایت، بسیج اصناف و شبکه بهداشت و درمان صورت گرفته و با متخلفین برخورد می شود .
‌بندرانزلی در کرانه جنوبی دریای خزر با ۱۴۴ هزار نفر جمعیت از اولین شهرستانهای درگیر ویروس کرونا در کشور بود.