آستارا – ایرنا – مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آستارا گفت: ۶۶ واحد مسکونی برای نیازمندان در روستاهای این شهرستان ساخته می‌شود و طی چهار ماه گذشته، ۱۰۰ واحد مسکونی روستایی نیز مقاوم‌سازی شده است.

مهدوی گرویان روز یکشنبه به مناسبت گرامیداشت دهه بنیاد مسکن در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای مسکونی با مشارکت کمیته امداد و بهزیستی و با اعتباری بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال ساخته می شود و در ۲ ماه گذشته ۲ واحد مسکونی به بهره برداری رسیده است.

وی بیان کرد: در چهار ماه گذشته برای مقاوم سازی هر واحد مسکونی ۵۰۰ میلیون ریال هزینه و ۸۸۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه بلاعوض به متقاضیان ساخت و مقاوم سازی مسکن روستایی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: دولت جهت حمایت از نیازمندان، هزینه ای بابت پروانه ساخت و انشعابات آب، برق و گاز واحدهای مسکونی دریافت نمی کند و واحدهای در حال ساخت به زودی تکمیل و به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن آستارا با اشاره به وجود طرح هادی در ۴۴ روستا گفت: در چهار ماه گذشته در قالب طرح هادی، پازلکاری بخشی از پیاده روهای روستاهای عنبران و چلوند با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال اجرا شده و دستگاه های اجرایی برای پیشبرد طرح های هادی مشارکت کنند.

گرویان عمران و آبادانی روستاها را از رهاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید دانست و هدف از اجرای طرح هادی را ایجاد بستر مناسب رشد و توسعه روستاها، تامین و توزیع عادلانه امکانات و ارائه تسهیلات بهبود مسکن اعلام کرد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آستارا افزود: طرح هادی برخی روستاها بعد از گذشت چند سال نیازمند بازنگری بود و در روستاهای ویرمونی و باش محله، بازنگری شد تا زمینه توسعه بیشتر روستاها فراهم شود.

۲۱ تا ۳۱ فروردین ماه دهه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.