ایسنا/گیلان استاندار گیلان ارتش را مایه آرامش آحاد ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی همواره و پیوسته در صحنه های مهم و فراموش نشدنی پیوند خود را با ملت و ارزش ها نشان داده است.

ارسلان زارع در مراسم بزرگداشت روز ارتش که در مرکز آموزش تخصص های دریایی باقر العلوم(ع) رشت برگزار شد، با اشاره به ابتکار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در نامگذاری روز ارتش جمهوری اسلامی، اظهار کرد: ۲۹ فروردین روز اقتدار ملی، پاسداشت تلاش های خالصانه و شجاعانه همه ارتشیان فداکار و ولایتمدار و احترام به ایثار همه ایثارگران است.

وی ارتش جمهوری اسلامی ایران را یادآور ایمان و اعتقاد راسخ، انضباط و حرکت در چارچوب قانون و منافه و مصالح ملی دانست و افزود: ارتش وظیفه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی سراسر این مملکت پهناور و همچنین حفاظت و حراست از مرزهای جغرافیایی، سیاسی و فرهنگی ایران اسلامی را به شایستگی و با صلابت بر دوش دارد.

استاندار گیلان، ارتش را نماد میهن دوستی، شجاعت و فداکاری دانست و عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی همواره و پیوسته در صحنه های مهم و فراموش نشدنی پیوند خود را با ملت و فداکاری خود را در راه ارزش های ایرانی – اسلامی نشان داده است.

زارع، با اشاره به نقش آفرینی مطلوب ارتش در برقراری امنیت و آرامش جامعه، ادامه داد: ارتش در همه جا برای اقتدار ایران عزتمند و خدمت بی چشمداشت به مردم حتی در دشوارترین عرصه ها سرمشق و الگو بوده است.

وی ارتش را مایه آرامش آحاد ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: مردم کشورمان و نیز استان گیلان فراموش نمی کنند که ارتشیان دریادل سال گذشته در دوران اوج همه گیری بیماری کووید۱۹ در کنار مدافعان سلامت و یاوران حفاظت از جان مردم با همدلی حماسه ها آفریدند و تاریخ ساز شدند لذا از همه مجاهدت ها، تلاش ها و خدمات خالصانه ارتشیان غیور تشکر و قدردانی می کنم.

انتهای پیام