آستارا – ایرنا – جزخوانی قرآن‌کریم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در بقعه امامزادگان آستارا آغاز شد و موسسه دارالقرآن المهدی (عج) این شهرستان، اجرای برنامه معنوی ضیافت الهی را به بمناسبت ماه مبارک رمضان شروع کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: جزء خوانی قرآن از امروز آغاز شده و هر روز تا پایان ماه مبارک رمضان حدود ۲۰ نفر در این برنامه شرکت می کنند و تعدادی از رانندگان کامیون های خارجی که از شیعیان جمهوری آذربایجان هستند، بعد از نماز ظهر و عصر در این برنامه شرکت می کنند.

جمشید مهدوی بیان کرد: طرح ملی حفظ قرآن کریم بعد از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ تا ۱۵ میلیون حافظ قرآن در کشور، برای هشتمین سال پیاپی در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ در آستارا برگزار خواهد شد و تاکنون حدود ۲ هزار حافظ جزء های قرآن پرورش یافته است.

امامزادگان ابراهیم و قاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال ۲۵۳ هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و حرم مطهر آنها در فاصله هفت کیلومتری آستارا، ملجا و ماوای عاشقان اهل بیت (ع) است.

اجرای برنامه ضیافت الهی

مدیر موسسه دارالقرآن المهدی (عج) آستارا گفت: این موسسه طرح ضیافت الهی را از امروز با برنامه های جزء خوانی و ختم قرآن و مناجات، از طریق شبکه های اجتماعی برگزار می کند و روزانه ۴۴ نفر در آن شرکت می کند.

سید اصغر حسینی افزود: همه ساله این برنامه در مصلی برگزار می شد و امسال به دلیل شرایط قرمز کرونا به فضای مجازی کشیده شد و در پایان رمضان، افرادی که کل ۳۰ جزء را قرائت کنند به قید قرعه جایزه دریافت خواهند کرد.

 وی بیان کرد: کلاس های موسسه دارالقرآن المهدی (عج) در صورت بهبود وضعیت کرونا در رشته های حفظ، صوت، لحن و روانخوانی برای خواهران و برادران با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.