آستارا – ایرنا – نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی افزایش مشارکت مردم در انتخابات را سبب ارتقای سطح امنیت کشور دانست و بر زمینه‌سازی برای حضور حداکثری اقشار مختلف در همه‌پرسی ۲۸ خرداد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن محمدیاری روز شنبه در نشست خبری در تالش گفت: اهمیت انتخابات بر کسی پوشیده نیست و هرچقدر مشارکت مردم بیشتر باشد، نظام در منطقه و بین الملل از سطح اقتدار و عزت بیشتری برخوردار خواهد بود.
وی با بیان اینکه باید افراد توانا سکان هدایت جامعه را بر عهده بگیرند، افزود: سرمایه اصلی نظام اسلامی، مردم هستند و باید در تایید صلاحیت‌ها نگاه فراتر از مسائل جزئی باشد تا افرادی که صلاحیت و کارایی ویژه دارند به عرصه انتخابات وارد شوند.

وی بیان کرد: مردم دارای سلایق مختلفی هستند اما به خط قرمزها پایبند و به امنیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی علاقه ‌مند هستند و در انتخابات، باید ابتدا بستر را برای مشارکت حداکثری مردم فراهم کنیم.
محمدیاری ادامه داد: گاهی اوقات، اعمال سلیقه‌های شخصی و برداشت‌های نادرست از وضعیت جامعه، شاید دلیلی بر حذف برخی نیروهای تاثیرگذار و مورد اقبال عامه مردم شود، اما در اینگونه موارد باید، امکان حضور افراد فرهیخته را در انتخابات فراهم کرد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیرگذاری مشارکت و حضور مردم در همه عرصه ها گفت: مردم دوستدار نظام هستند و باید شرایط را طوری فراهم کنیم تا با وجود تحریم ها اقتصادی، با روحیه بهتر در انتخابات پیش رو شرکت کنند.

۱۲۶ داوطلب برای انتخابات شورای اسلامی شهرها و هزار و ۴۳۶ داوطلب برای انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان تالش نام نویسی کرده اند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان ‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و همه پرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا در هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری کشور  ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد 

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.