رشت_ایرنا_فرماندار آستانه اشرفیه از لایروبی بیش از ۸۰ کیلومتر از انهار و کانال های آبرسانی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

حمید رضایی در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه عملیات لایروبی ۲۰ کیلومتر از انهار کشاورزی این منطقه نیز در دست اقدام قرار دارد افزود: تامین آب زراعی مورد نیاز کشاورزان و رفع هرگونه مشکل احتمالی در این بخش از اهداف لایروبی انهار کشاورزی منطقه است.

وی همچنین با بیان اینکه  هم اکنون تعداد  ۸۵ ایستگاه پمپاژ      ( ۶۵ ایستگاه برقی ، ۲۰ دستگاه برقی )  در این شهرستان وجود دارد خاطرنشان کرد: آماده سازی ایستگاه های پمپاژ در این شهرستان از اولویت برنامه های این منطقه در فصل زراعی جدید است.

 رضایی خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری تلاش می شود  تا  با شناسایی مشکلات بخش آبرسانی به مزارع  و رفع به موقع آن دغدغه های کشاورزان در این خصوص رفع شود.

وی در ادامه روند توزیع کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان این منطقه را خوب ارزیابی و اضافه کرد: تاکنون حدود ۲ هزار تن کود شیمیایی از طریق تعاونی های روستایی این شهرستان جذب و در حال توزیع است.

وی میزان اراضی زیر کشت برنج این شهرستان را ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار عنوان و یادآوری کرد: از این میزان تاکنون حدود ۵۰ درصد از اراضی منطقه شخم زمستانه شده و در ۳۰ درصد نیز خزانه گیری انجام گرفته است.

رضایی از کلیه کشاورزان منطقه خواست تا ضمن صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی روند اجرای شخم زمستانه در اراضی خود را سرعت ببخشند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندر کیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.