آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا از اعضای ستاد تنظیم بازار این شهرستان خواست: کنترل و نظارت بر فعالیت اصناف را تشدید کرده و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازدارنده از کرونا را با جدیت پایش و گزارش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس صابر روز پنجشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار در فرمانداری آستارا تامین اقلام مصرفی مردم در ماه مبارک رمضان نظیر مرغ، روغن و شکر را از اولویت های کاری ستاد دانست و برخورد با مصادیق توزیع خارج از شبکه کالاهای اساسی را خواستار شد.

وی با اشاره به وضعیت قرمز آستارا از نظر شیوع کرونا و مجاز بودن مشاغل گروه یک برای فعالیت در این شرایط از مسئولان امر خواست با تخلفات صنفی و بی توجهی به رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا با جدیت برخورد کنند.

صابر همچنین با اشاره به فوت یا مهاجرت برخی از اعضا، به روز رسانی لیست سهامداران آرد عشایر را خواستار شد و بر نظارت کافی بر نحوه توزیع کود و سبوس مورد نیاز دامداران تاکید کرد.

فرماندار آستارا با قدردانی از فعالان ناوگان حمل و نقل عمومی، بررسی قیمت مسیرهای تاکسی های درون و برون شهری را ضروری دانست.

کامبیز لقمانی مقدم معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا نیز در این جلسه هم بر برگزاری نشستی مجزا برای بررسی و به روزرسانی کرایه تاکسی ها با حضور مسئولان امر تاکید کرد.

توحید کرم زاده بخشدار لوندویل آستارا پیشنهاد داد: سبوس سهمیه دامداران این بخش در شهر لوندویل توزیع شود تا دامداران برای دریافت آن، متحمل رفت و آمد به آستارا و صرف وقت و هزینه نشوند.

محسن آهنی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا نیز این شهرستان را در جذب اقلام مصرفی نظیر روغن و شکر، حائز رتبه نخست استان دانست و از تداوم نظارت ها بر بازار و فعال بودن سامانه تلفنی ۱۲۴ برای دریافت شکایت های مردمی خبر داد.

وی گفت: در طرح نظارت نوروزی بر بازار آستارا به ۶۵ گزارش یا شکایت مردمی رسیدگی و ۱۰۲ پرونده تخلف اقتصادی تنظیم و به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.