آستارا – ایرنا – معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تولیدکنندگان استان خواست، برای رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و تقسیط تسهیلات بانکی در سامانه تسهیل و جهت تخصیص وام در سامانه بهین‌یاب این سازمان نام‌نویسی کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا منوچهر صدفی روز پنجشنبه در بازدید از مجتمع فولاد سبز شهرک کشلی تالش گفت: فرصت خوبی برای صنعتگران و تولیدکنندگان گیلان فراهم شده است و تولیدکنندگان این مجتمع نیز برای توسعه کار، تامین مواد اولیه، تخصیص ورق فولاد به نرخ دولتی و اخذ تسهیلات مورد نیاز در سامانه تسهیل سازمان صنعت گیلان ثبت نام کنند.
وی یادآور شد که از پنج مجتمع فولاد فعال در استان گیلان، ۲ مجتمع فولاد سبز و امیر شریفی در شهر صنعتی کشلی تالش استقرار یافته است.
معاون هماهنگی فرمانداری تالش نیز هدف از این بازدید را تلاش جهت تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در حوزه صنایع این شهرستان اعلام کرد.

زینب افراز گفت: تامین برق، بخشودگی جرایم مالیاتی و تقسیط بدهی معوق از مشکلات عمده تولیدکنندگان این شهرک است و پس از ثبت نام در سامانه تسهیل سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان رسیدگی خواهد شد.

او افزود: واحدهای تولیدی مجتمع فولاد سبز گیلان، شرکت تعاونی گلبافت امیر، شرکت تعاونی مشتاق گرانول، شین دان، تخت و تشک و تولید پوشال با اشتغالزایی برای ۱۶۲ نفر در شهرک صنعتی کشلی تالش فعال هستند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.