آستارا – ایرنا – رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از آغاز عرضه ۳۰ تن شکر و ۵۰ تن روغن مایع خوراکی در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، برای تنظیم بازار ماه رمضان خبر داد.

به گزارش خبرنگار محسن آهنی روز چهارشنبه در بازدید از واحدهای صنفی آستارا اظهار کرد: شکر به قیمت مصوب ۸۷ هزار ریال عرضه می شود اما برخی افراد سودجو هر کیلوگرم شکر را به قیمت بیش از ۱۰۰ هزار ریال می فروشند و عرضه شکر با قیمت مصوب، قیمت آن را تعدیل خواهد کرد.

وی بیان کرد: بر اساس پیشنهاد اتحادیه قنادان، قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه ۳۸۰ هزار ریال در شهرستان آستارا تعیین شد و شهروندان از خرید زولبیا و بامیه از مکان های غیربهداشتی، فاقد پروانه کسب و دستفروشان خودداری کنند.

آهنی اضافه کرد: ۵۰ تن روغن مایع خوراکی به قیمت مصوب ۹۶ هزار و ۵۰۰ ریال در تعدادی از فروشگاه ها و مغازه ها با هدف تنظیم بازار ماه رمضان آغاز شده است و ۶۰ تن روغن نیز به زودی با قیمت مصوب به شهرستان اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: ناظران افتخاری و بازرسان از واحدهای فروش اقلام لبنی، پروتئینی، میوه و سبزیجات و قنادی ها بازرسی خواهند کرد و شهروندان گرانفروشی، درج نشدن قیمت، صادر نشدن فاکتور و کم فروشی را به شماره تلفن ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۶ هزار واحد صنفی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.