ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مساجد با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی باید در ماه رمضان در سه وقت باز باشند و مدت برنامه‌های مساجد در روزهای عادی یک ساعت و در شب های قدر دو ساعت است.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار فرمانده انتظامی استان با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: سال گذشته آسیب های اجتماعی در سایه تلاش های پلیس در جامعه کم شد و امسال نیز امیدوارم سال پر برکتی در کاهش آسیب های اجتماعی باشد.

وی، پلیس را حافظ امنیت جامعه عنوان کرد و افزود: پلیس از حیث رفتار و اخلاق درون سازمانی توجه کرده و این خود صیانتی سبب نگاه مردم نسبت به نیروی انتظامی شده است.

امام جمعه رشت با اشاره به توجه پلیس به آسیب های اجتماعی به ویژه آسیب هایی که موجب دردسر مردم می شود، بیان کرد: کاهش آسیب های اجتماعی سبب نگاه مثبت مردم به پلیس شده است.

آیت الله فلاحتی، پلیس را ضابط دستگاه قضا دانست و تصریح کرد: بسیاری از امور دستگاه قضا از طریق نیروی انتظامی انجام می شود و این امر جایگاه پلیس را ارتقا داده است.

وی با بیان اینکه امنیت حاکم بر جامعه در سایه حضور همه جانبه پلیس است، خاطرنشان کرد: بخشی از آرامش مردم در روستاها و شهرها در سایه حضور فیزیکی مستمر پلیس تحقق پیدا کرده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر حمایت آمران به معروف و ناهیان از منکر نسبت به تلاش پلیس در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد و یادآور شد: پلیس پشتیبان اجرای قوانین با قوه قهریه است و آمران به معروف و ناهیان از منکر در مواجهه با هنجارشکن ها و آسیب های اجتماعی باید از نیروهای انتظامی حمایت کنند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به تلاش های پلیس در سه حوزه امنیت اجتماعی، امنیت اقتصادی و امنیت فرهنگی، اظهار کرد: پلیس باید با هر امری که موجب ناهنجارهای اجتماعی می شود، مقابله کند ضمن اینکه حضور پلیس در گلوگاه های اقتصادی به ویژه بنادر کشور حائز اهمیت است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای سطح هنجارها در سال ۱۴۰۰، تصریح کرد: کاهش آسیب ها و ارتقای سطح هنجارها در جامعه نشان می دهد که پلیس کار جهادی می کند.

امام جمعه رشت به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در خردادماه سال جاری اشاره کرد و افزود: پلیس تمام بخش های فیزیکی انتخابات را به عهده دارد و این امر می طلبد مراقبت داشته باشد که جایی التهاب ایجاد نشود.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر برخورد با ایجادکنندگان التهاب در انتخابات، بیان کرد: دشمن به دنیال مایوس کردن مردم برای حضور در انتخابات است بنابراین تلاش پلیس در راستای امنیت آرای مردم مهم است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، یادآور شد: مساجد با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در ماه مبارک رمضان باید سه وقت باز باشد و مدت برنامه ها در روزهای عادی یک ساعت و در شب های قدر دو ساعت باشد و در این زمینه نیروی انتظامی می تواند کمک کند.

تشکیل قرارگاه امام علی(ع) در راستای برگزاری انتخابات در پلیس گیلان

فرمانده انتظامی گیلان نیز در دیدار مذکور با قدردانی از پشتیبانی های آیت الله رسول فلاحتی از این نیرو، گفت: سال گذشته پلیس گیلان رتبه دوم در حوزه کاهش جرائم و رتبه سوم در کشف جرائم را در کشور کسب کرد.

سردار عزیزالله ملکی به اجرای طرح ناظر یک در گیلان اشاره کرد و افزود: سال ۱۳۹۹ شاهد افزایش ۱۲۵ درصدی اجرای طرح ناظر یک در استان بودیم.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در خردادماه سال جاری، بیان کرد: در حوزه انتخابات قرارگاه امام علی(ع) را تشکیل دادیم و از آمادگی کامل برخورداریم.

فرمانده انتظامی گیلان از رصد فعالیت های انتخاباتی توسط پلیس در استان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اینکه امنیت انتخابات به عهده نیروی انتظامی است، تلاش می کنیم که انتخاباتی آبرومند و امن داشته باشیم.

انتهای پیام