آستارا – ایرنا – نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: یک خیّر غیربومی برای تامین هزینه طرح‌های آبرسانی و رفع مشکلات قطعی و افت فشار آب روستاهای کانرود، شونده کش، هجرت و شهرک دربند متعهد شده است.

غلامرضا مرحبا روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس تعهد و قول مساعد این فرد نیکوکار، به زودی تاسیسات لوله کشی و حفر چاه در روستاها راه اندازی خواهد شد و شرکت آب و فاضلاب، دهیاران و شوراهای روستاها نیز همکاری کنند.

وی ادامه داد: در صورت تایید فنی دستگاه های مسئول، پنج حلقه چاه نیز برای تامین و تقویت منابع آب روستاهای بخش مرکزی، با هزینه همان فرد نیکوکار حفر خواهد شد.

وی با اعلام اینکه در فصول گرم سال بیشتر روستاهای آستارا با تنش آبی مواجه می شوند، از خیران و فعالان بخش خصوصی خواست با توجه به کمبود اعتبارات دولتی، برای رفع قطعی و افت فشار آب همکاری کنند.

نماینده مردم آستارا گفت: در طول سال های گذشته سرمایه گذاری مناسبی برای آبرسانی به این شهرستان صورت نگرفته و بخشی از تاسیسات آب، بدون توجه به اصول پدافند غیرعامل راه اندازی شده است.

وی تاسیسات آبرسانی تصفیه خانه بهارستان آستارا را فرسوده و برای تامین آب شرب ناکافی دانست و گفت: در صورت‌ تکمیل سد لاستیکی،بخش عمده مشکل تنش‌ آبی رفع خواهد شد و تاسیسات آبرسانی باید به روز شود.

مرحبا ادامه داد: در حوزه آبرسانی تا رسیدن به نقطه مطلوب، فاصله زیادی داریم و اختصاص اعتبارات لازم آبرسانی و تکمیل طرح فاضلاب آستارا را در سطح استانی و ملی پیگیری می کنم.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن دارای ۲۳ هزار مشترک آب است.