رشت – ایرنا – تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با پیروزی در هفته بیستم لیگ دسته اول کشور به تیمهای صدرنشین نزدیکتر شد اما شهرداری بندر آستارا سومین شکست متوالی خود را تجربه کرد.

هفته بیستم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور عصر سه شنبه انجام شد که تیم ملوان بندرانزلی برابر رایکا به برتری رسید، تیم چوکا تالش مغلوب استقلال خوزستان شد و تیم شهرداری بندرآستارا نیز در دیداری خارج از خانه برابر تیم مس کرمان متحمل شکست شد.

در جریان این رقابت ها ، تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و رایکا بابل در ورزشگاه تختی بندرانزلی رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت تیم ملوان با نتیجه یک بر صفر حریفش را مغلوب کرد تا فاتح دربی تیم های شمال کشور در لیگ دسته اول باشد.

ملوانان که هفته گذشته در یکی از دربی های گیلان در جام آزادگان نیز، موفق به شکست تیم چوکا تالش شده بود، در این دیدار نیز توانست تیم رایکا بابل را مغلوب کند تا پیروز دربی شمال کشور باشد و با کسب هر سه امتیاز این مسابقه، به تیم های صدر جدولی نزدیکتر شود.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که در دور برگشت این مسابقات نتایج خوبی را کسب کرده، در این بازی نیز برابر تیم خوب رایکا بابل به برتری رسید تا موفق ترین نماینده گیلان در دور برگشت این مسابقات باشد.

در نیمه اول این دیدار تیم فوتبال ملوان با دراختیار گرفتن میانه میدان بر بازی تسلط بیشتری داشت به خصوص در ۱۰ دقیقه پایانی این نیمه به دلیل اخراج یکی از بازیکنان تیم رایکا بابل، ملوان به طور کامل اختیار بازی را در دست گرفت و به گل برتری نیز رسید.

در دقیقه ۳۷ این دیدار و از روی ارسال یک ضربه کرنر،  عیسی پرتو مدافع پیش تاخته تیم ملوان با یک ضربه سر زیبا اولین و تنها گل تیمش را به ثمر رساند تا ملوانان با برتری نیمه اول را به پایان برسانند.    

در نیمه دوم نیز تیم فوتبال ملوان بندرانزلی برتری محسوسی نسبت به حریف خود داشت و موقعیت های مناسب گلزنی نیز به دست آورد اما بازیکنان این تیم نتوانستند گل دوم  را به ثمر برسانند تا در نهایت این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود ملوانان خاتمه یابد.

به هرحال طی چند هفته اخیر و به خصوص در سه هفته ای که از دور برگشت برگزار شده، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی  با کسب نتایج خوب هم اینک نیز برترین نماینده گیلان در این مسابقات است و طرفداران ملوان انتظار دارند که روند رو به رشد این تیم همچنان ادامه یابد تا در نهایت ملوان بتواند دوباره به لیگ برتر صعود کند.

اما تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول در هفته بیستم این مسابقات در دیداری خانگی در ورزشگاه سردار جنگل رشت مقابل تیم مدعی و قدرتمند استقلال خوزستان قرار گرفت که در نهایت با نتیجه سه بر یک مغلوب حریفش شد.

تیم فوتبال چوکا تالش هفته گذشته نیز در دربی گیلان مغلوب تیم ملوان شده بود و در این بازی نیز مقابل تیم استقلال خوزستان نتیجه بازی را واگذار کرد تا با این شکست، همچنان یکی از مدعیان سقوط از این مسابقات باشد.

به هرحال هم اینک وضعیت تیم فوتبال چوکا تالش در جدول رده بندی مناسب نیست و مسئولان این تیم باید چاره ای بیندیشند و با روحیه دادن و تقویت تیم ، سبب شوند تا در بازی های آتی تیم چوکا با کسب نتایج مناسب  از انتهای جدول جدا شود. 

در نیمه اول دیدار تیم های چوکا و استقلال خوزستان ، تیم فوتبال استقلال خوزستان برتر از چوکا تالش ظاهر شد و کنترل بازی را در اختیار داشت تا اینکه این تیم موفق شد به گل اول خود دست یابد و نیمه اول این دیدار به سود تیم استقلال خوزستان پایان یابد.

با آغاز نیمه دوم در همان دقایق اولیه، تیم فوتبال چوکا تالش به گل مساوی دست یافت و پرهام جوادی بازیکن این تیم توانست در دقیقه ۴۷ توپی که از روی نقطه کرنر ارسال شده بود را به گل تبدیل کند.

اما این پایان کار نبود و تیم فوتبال استقلال خوزستان در ادامه این نیمه به دو گل دیگر نیز دست یافت تا در نهایت با نتیجه سه بر یک در این بازی خارج از خانه به پیروزی برسد و همچنان جزو تیم های صدرنشین و مدعی قهرمانی باشد.

البته تیم فوتبال استقلال خوزستان با پیروزی برابر چوکا تالش ، همچنان یکی از مدعیان قهرمانی این مسابقات باقی ماند و در رتبه دوم جدول رده بندی قرار گرفت تا یکی از مدعیان جدی صعود به مسابقات لیگ برتر باشد و تیم چوکا نیز با شکست در این بازی خانگی، به انتهای جدول نزدیکتر شد.

اما  تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا دیگر نماینده استان گیلان در لیگ دسته اول نیز در هفته بیستم این رقابت ها در دیداری خارج از خانه برابر تیم قدرتمند و مدعی مس کرمان قرار گرفت که در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب حریفش شد.

تیم شهرداری بندرآستارا که عنوان قهرمانی نیم فصل این رقابت ها را یدک می کشد، در دور برگشت تاکنون نتوانسته امتیازی را کسب کند و در سه بازی ، سه شکست متوالی را کسب کرد تا از صدر جدول فاصله گرفته و به تیمهای میانه جدولی نزدیکتر شود.

این تیم که دور رفت را بسیار خوب و قدرتمند آغاز  کرد و در نهایت صدرنشین شد، در دور برگشت هنوز نتوانسته موفقیتی را کسب کند و با سه شکست متوالی ، ضعیف ترین تیم در دور برگشت این رقابت ها محسوب می شود.

با توجه به شرایط موجود ، وضعیت تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا مناسب نیست و برای اینکه این تیم از این بحران خارج شود، نیاز مبرم به پیروزی در بازی بعدی خود دارد تا با کسب سه امتیاز خانگی، این شکست ها را به فراموشی بسپارد و دوباره روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

البته از سوی دیگر، تیم فوتبال مس کرمان که هم  اینک مدعی اول قهرمانی لیگ دسته اول بشمار می رود، با پیروزی برابر تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا همچنان صدرنشین باقی ماند و فاصله خود را با سایر مدعیان افزایش داد. 

به هرحال در هفته بیستم رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور، فقط تیم ملوان بندرانزلی به پیروزی دست یافت و موفق به کسب امتیاز شد اما تیم های چوکا تالش و شهرداری بندرآستارا با قبول شکست برابر حریفان خود، از کسب امتیاز در این هفته محروم شدند.

تا پایان هفته بیستم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، تیم ملوان بندرانزلی با ۳۱ امتیاز در مکان ششم، تیم شهرداری بندر آستارا نیز با همین امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر در مکان هفتم و تیم چوکا تالش نیز با ۱۹ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم  به صورت دوره ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم رقابت می کنند که تیم های ملوان بندرانزلی ، چوکا تالش و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.