ایسنا/گیلان امام جمعه رشت گفت: سازمان ملل جرثومه جهانی و بلا برای ملت هاست و اگر در سازمان ملل حضور داریم برای این است که از ظلم این سازمان علیه ملت ها بکاهیم.

آیت الله رسول فلاحتی در سخنان پیام جمعه که در مصلای امام خمینی(ره) رشت بدون مستمع برگزار شد، با تبریک و تسلیت شهادت دکتر محسن فخری زاده، اظهار کرد: دشمن می داند و بداند این ترورها نشان دهنده ترس و رعب آنها از ایرانی ها به ویژه دانشمندان ماست.

وی ترور را نشان دهنده زبونی دشمن عنوان کرد و افزود: هر چقدر دشمن دانشمندان ما را ترور کند، ملت ما قوی تر می شود؛ برای اینکه شهادت بالاترین مقامی است که یک انسان می تواند به آن برسد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ترور محسن فخری زاده شرارت آمریکا، اروپا و صهیونیست ها را به نسل معاصر و برخی از افراد غافل در جامعه نشان داد، تصریح کرد: دشمنان بدانند شهادت محسن فخری زاده حقانیت ملت ایران را به اثبات رساند و مردم ما به این باور رسیدند که صهیونیست ها و آمریکایی ها دشمن ملت ایران هستند.

آیت الله فلاحتی به شهادت تعدادی از دانشجویان در ۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲ توسط رژیم ستم شاهی اشاره کرد و گفت: ۱۶ آذر به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده و امیدوارم جوانان دانشگاهی ما نیز در مسیر انقلاب و رهبری مبارزه علیه ظلم و ستم را در پیش بگیرند.

وی با اشاره به تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی(ره) در ۱۹ آذرماه سال ۱۳۶۳، بیان کرد: تشکیل این شورا نشان دهنده افق نگری امام راحل در راستای تلاش دانشگاه ها و حوزه ها در امر فرهنگ عمومی جامعه بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، به استفاده دشمن از همه شرایط حتی شیوع بیماری کرونا به نفع خود اشاره کرد و یادآور شد: دشمن افکار و اندیشه فرهیختگان جامعه را هدف رفته تا مردم ما را از مسیر اصلی دور کند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از ۳۰ سال گذشته همواره دغدغه فرهنگی جامعه را داشتند، خاطرنشان کرد: با بی توجهی نسبت به مقوله فرهنگ، امروز شاهد ویرانگری فرهنگی در جامعه هستیم.

وی به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فرهنگ غرب برنامه ریزی برای فساد انسان است، اشاره کرد و افزود: فرهنگ ابزاری در اختیار امپراطوران زر، زور و تزویر محسوب می شود و بر این اساس، برهنگی و اختلاط بی قید و بند زن و مرد یکی از پایه های اصلی فرهنگ غرب است. در واقع اساس و بنیان تمدن غرب بر این استوار است تا فضائل اخلاقی را از انسان بگیرد.

آیت الله فلاحتی، انقلاب فرهنگی و حتی اصل فرهنگ را مورد تهدید دشمنان خواند و بیان کرد: اصلاح فرهنگ عمومی مطالبه مردم از شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی ادامه داد: دشمن خزنده به فرهنگ عمومی ورود کرده و کار به جایی رسیده که در شورای فرهنگ عمومی استان ها دغدغه فرهنگ جامعه را داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه نوع پوشش برخی افراد در جامعه برازنده مردم ما نیست، تصریح کرد: امر مذکور معلول نبود توجه به مقوله فرهنگ است.

آیت الله فلاحتی به تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر در سال ۱۹۴۸ میلادی توسط سازمان ملل اشاره کرد و گفت: سازمان ملل برای تقویت باج گیران بین المللی شکل گرفته و در مقابل جنایت قدرت های سلطه گر به درد ملت ها نخورده است.

وی با اشاره به اینکه قدرت های سلطه گر هر چه بخواهند بر سر ملت ها می آورند، خاطرنشان کرد: به رسمیت شناخت رژیم صهیونیستی بزرگ ترین جنایت سازمان ملل است.

امام جمعه رشت یادآور شد: سازمان ملل جرثومه جهانی و بلا برای ملت هاست و اگر در سازمان ملل حضور داریم برای این است که از ظلم این سازمان علیه ملت ها بکاهیم.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه خاورمیانه بستر جنایت غربی ها شده است، اظهار کرد: امروز خاورمیانه میدان تاخت و تاز آمریکا و اروپای جنایتکار شده و این کشورها با نام حقوق بشر بزرگترین پایمال کنندگان حقوق بشر هستند.

وی تنها راه نجات امت اسلام را وحدت بین مسلمانان به ویژه نخبگان دنیای اسلام دانست و بیان کرد: وحدت بین نخبگان دنیای اسلام موجب می شود تا جرثومه های فساد که در زندگی بشر حکمفرا شدند را از بین ببریم.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین پیرامون سبک زندگی اسلامی با عنوان عفت، شرم و حیا اشاره کرد و افزود: یکی از مسائلی که مکتب اسلام به آن حساسیت دارد، عفت است.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه لجام گسیختگی در مسائل جنسی پذیرفتنی نیست، بیان کرد: خدای متعال مجازات هایی را برای کسی که مرتکب زنا می شود، پیش بینی کرده و در قرآن زنا را در کنار کشتن انسان قرار داده است.

وی چهار امر را موجب رفتن برکت از مال عنوان کرد و گفت: خیانت، دزدی، شرابخواری و زنا موجب می شود برکت از خانه انسان برود.

انتهای پیام