ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان، بصیرت و دین داری ملت ایران را یکی از موهبت های الهی دانست و افزود: باید قدردان مردم باشیم که در این شرایط سخت اقتصادی نیازمندان را فراموش نمی کنند.

آیت الله رسول فلاحتی در حاشیه رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه استان گیلان که در آستانه ماه مبارک رمضان در لشکر عملیاتی سپاه قدس استان برگزار شد، ضمن قدردانی از مردم خیر و مومن استان در این اقدام خداپسندانه، اظهار کرد: مردم گیلان به ویژه جوانان و نوجوانان در کارهای جهادی پیشتاز هستند.

وی بصیرت و دین داری ملت ایران را یکی از موهبت های الهی دانست و افزود: امروز بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان کمک های مومنانه برای نیازمندان تهیه و توزیع می شود؛ البته سطح نیازمندی های جامعه بیشتر است، اما باید قدردان مردم باشیم که در این شرایط سخت اقتصادی نیازمندان را فراموش نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با اشاره به نقش آفرینی ویژه سپاه قدس استان و گروه های جهادی و بسیجی در هدایت کمک های مردمی، خاطرنشان کرد: این کمک های معیشتی با تلاش بسیاری از جوانان و نوجوانان ما به دست نیازمندان می رسد.

امام جمعه رشت، با اشاره به محتوای صلوات شعبانیه امام سجاد(ع)، مواسات را از توفیقات الهی دانست که نصیب انسان می شود و گفت: خداوند دوستدار کسانی است که از نیازمندان دستگیری می کنند و این توفیق اکنون نصیب مردم گیلان شده است.

وی شیوع کرونا را یک بلای شاخدار دانست که در عین حال زمینه امتحان الهی است و یادآور شد: افرادی که در این بلا نیازمندان و محرومان را فراموش نمی کنند، از امتحان الهی سربلند بیرون می آیند.

سرهنگ احمد ابراهیمی، رئیس بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان نیز، با بیان اینکه از ماه رمضان سال گذشته تا ماه رمضان امسال همچنان درگیر بیماری کرونا هستیم، اضافه کرد: پس از دستور رهبر انقلاب مبنی بر مواسات در نیمه شعبان سال گذشته، گیلان به عنوان اولین استان کشور اقدام به تشکیل قرارگاه رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه کرد.

وی با اشاره به پای کار بودن مردم، خیرین، ائمه جمعه و جماعات، هیئت امنای مساجد، گروه های جهادی و… در امر مواسات با وجود شرایط بد اقتصادی، افزود: از نیمه شعبان سال گذشته تا امروز بالغ بر ۳۳۵ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۳۷ میلیارد تومان در سطح استان تهیه و توزیع شده است.

رئیس بسیج سازندگی گیلان، مواسات را جایگزین صله ارحام دانست و یادآور شد: در ماه رمضان امسال ۴۴ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۵ میلیارد تومان بین نیازمندان توزیع خواهد شد. همچنین ۶۰ سری جهیزیه را به نوعروسان تقدیم کردیم.

انتهای پیام