رشت – ایرنا – توزیع ۴۴ هزار بسته معیشتی به همراه ۶۰ سری جهیزیه از عصر امروز دوشنبه در قالب رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در استان گیلان آغاز شد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان در جریان این مراسم افزود : مردم ولایتمدار و بسیجیان گیلان امروز به یاری هموطنان خود شتافته اند و در قالب رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه تلاش می کنند در این دوران سخت به کمک همنوعان خود بشتابند.

آیت الله رسول فلاحتی افزود: با توجه به اینکه در آستانه حلول ماه مبارک رمضان هستیم این بسته ها به نیازمندان رسانده می شود و امید است مردم ولایتمدار گیلان همچنان به حمایت و کمک های خود به اقشار ضعیف ادامه دهند.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در آغاز این رزمایش که در لشگر ۱۶ قدس گیلان در رشت برگزار شد، گفت : کار آغاز توزیع سه هزار بسته معیشتی بین نیارمندان تا قبل از آغاز ماه رمضان به انجام می شود و بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان این ماه مبارک ۴۴ هزار بسته معیشتی توزیع می شود.

سردار محمد عبدالله پور افزود: همچنین در این فاصله زمانی ۶۰ سری جهیزیه به نوعروسان اهداء می شود که ارزش مجموع بسته های معیشتی و نیز تعداد جهیزیه حدود ۱۵۰ میلیارد ریال می باشد که بین افراد نیازمند توزیع می گردد.

وی بیان کرد: از ابتدای رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه تاکنون نیز ۳۳۵ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۳۷ میلیارد تومان در استان گیلان توزیع شده و هدف آن است که تا پایان این همه گیری کرونا سپاه گیلان در کنار مردم خواهد بود و به یاری نیازمندان خواهد شتافت.

وی اضافه کرد: همچنین انتظار است با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مسئولان و مردم همچنان ما را در این مواسات یاری دهند و بیش از پیش به یاری محرومان بشتابند ضمن اینکه از آغاز این طرح نیز در گیلان مساجد، پایگاه ها و هیات امنا به افراد نیازمند کمک می کنند اما این کمک ها کمتر رسانه ای می شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: برای توزیع ۴۴ هزار بسته معیشتی و ۶۰ سری جهیزیه تصمییم گرفتیم آغاز این طرح را در لشگر ۱۶ قدس گیلان برگزار کنیم لشگری که مجاهدانه در این مدت ما را یاری و کمک کرد و عملکرد فوق العاده ای داشت.

سردار عبداله پور تصریح کرد: لشگر ۱۶ قدس گیلان یادآور رشادت ها و شهدای گرانقدری است که در طول دفاع مقدس جانانه از خاک میهن اسلامی دفاع کردند و هم اینک نیز در سنگری دیگر همچنان به مجاهدت خود ادامه می دهند و یاری رسان نیازمندان هستند.