ایسنا/گیلان معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خستگی کادر درمان در ایام بحران کرونا، ضرورت افزایش مراکز درمان سرپایی و کم کردن بار بیماری در بخش های اورژانس و ICU  را حایز اهمیت دانست.

دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز با حضور در شهرستان لاهیجان، ابتدا ضمن بازدید از بیمارستان دکتر پیروز، روند ارایه خدمات درمان در این مرکز را مورد بررسی قرار داد.

وی در این بازدید با حضور در بخش کووید۱۹ بیمارستان پیروز لاهیجان با کادر درمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون وزیر بهداشت و درمان، در ادامه بر بالین بیماران کرونایی نیز حاضر شد و در جریان بهبود بیماران قرار گرفت.

وی با تاکید بر ارائه مراقبت‌های منظم و چرخشی در بین بخش ها، ضرورت رعایت کامل پروتکل ها از سوی کادر درمان و همچنین همراهان بیمار را نیز مورد تاکید قرار داد.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به خستگی کادر درمان در ایام بحران کرونا، ضرورت افزایش مراکز درمان سرپایی و کم کردن بار بیماری در بخش های اورژانس و ICU  را حایز اهمیت دانست.

جان بابایی همچنین با اشاره به کیفیت پایین سیلندرهای اکسیژن، ضمن تاکید بر  نظارت مستمر و کیفیت سنجی اکسیژن ها ،خواستار افزایش توان واحد های تولیدی اکسیژن و محدود کردن اکسیژن واحدهای صنعتی از سوی استانداری گیلان شد.

معاون وزیر بهداشت همچنین با حضور در بخش ICU بیمارستان پیروز، ضمن بررسی روند ارایه خدمات درمانی به بیماران بستری در این بخش، با اشاره به شرایط حاد موجود، تاکید کرد: پزشکان مقیم بخش ICU ، بایستی به صورت شبانه روزی حداقل تا یک ماه در بخش مراقبت های ویژه حاضر باشند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از مرکز ۱۶ ساعته بیماران سرپایی کرونا در شهرستان لاهیجان نیز بازدید کرد.

انتهای پیام