آستارا – ایرنا – مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش از تامین دومین دستگاه اکسیژن‌ساز برای بیمارستان خبر داد و بخشدار اسالم این شهرستان پیدا شدن جسد ماهیگیر گمشده در نوار ساحلی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر بختیار حیدرنیا مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش روز دوشنبه در بازدید از بیمارستان شهید نورانی این شهرستان گفت: دومین دستگاه اکسیژن ساز با پیگیری و رایزنی با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال خرید است و بعد از نصب و راه اندازی، جهت تقویت سیستم تامین اکسیژن بخش های مختلف بیمارستان استفاده خواهد شد.

او با اشاره به وضعیت قرمز تالش از نظر شیوع کرونا، شهروندان را با توجه به قدرت سرایت و حمله ویروس جهش یافته، به رعایت بیش از پیش دستورالعمل های بهداشتی و خودداری از دورهمی ها توصیه کرد.

جسد صیاد ناپدید شده در ساحل سیاه چال پیدا شد
بخشدار اسالم تالش روز دوشنبه اعلام کرد: صبح امروز در ساحل سیاه چال این بخش، جسد صیاد ۳۸ساله پیدا شد.

لیلا یاری ادامه داد: این صیاد، غروب سه شنبه هفته گذشته برای صید به دریا رفته و ناپدید شده بود و پس از گذشت پنج روز، جسد وی در تور صیادان پیدا شده است.
ساحل سیاه چال در حاشیه دریای خزر با عمق حدود یک و نیم متر از مناطق مستعد ماهیگیری است و روستای سیاه چال با ۵۲۸ نفر جمعیت در بخش اسالم تالش واقع شده است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.