آستارا – ایرنا – فرماندار تالش از دستگاه‌های عضو ستاد تنظیم بازار این شهرستان خواست، با تامین به موقع کالاهای اساسی مورد نیاز مردم برای ماه رمضان، نظارت بر فعالیت و خدمات اصناف را تشدید کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهگکویی روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار در فرمانداری تالش از مسئولان امر خواست برای تامین مایحتاج مردم در ماه رمضان نظیر مرغ، آرد، شکر، روغن و تخم مرغ تلاش کرده و برنامه ریزی منسجم داشته باشند.

وی از دستگاه های متولی بازار و اصناف خواست در روزهای پیش رو، بازرسی‌های کنترل قیمت ها و همچنین بهداشت کرونا را تشدید کرده و گزارش اصناف متخلف را به فرمانداری ارسال کنند.

او گفت: شهرستان تالش در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته و طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا به مدت ۱۰ روز به جز گروه یک، فعالیت سایر گروه مشاغل تعطیل است.
وی با اشاره به گلایه بازاریان از تعطیلی بازار افزود: کارشناسان ستاد کرونا برای قطع زنجیره انتقال ویروس و جلوگیری از افزایش تلفات، ناگزیر به تعطیلی بازار شده اند و آمار بستری ها رو به افزایش است و محدودیت تجهیزات بیمارستانی و خستگی کادر درمان را باید در نظر بگیریم.
فرماندار تالش گفت: اگر اصناف همکاری و یاری نکنند، تعداد بستری ها و تلفات کرونا بیشتر خواهد شد و شهروندان، عادی انگاری نکنند و با توجه به ممنوعیت اجتماعات، نماز جمعه و عزا و عروسی، رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.