رشت – ایرنا – مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان گفت: هم اکنون ۸۶۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند که این آمار نسبت به اواخر اسفندماه سال گذشته بیش از سه برابر شده است.

دکتر حسن رخ شاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از این تعداد بیمار بستری ۱۰۸ نفر بدحال و تحت مراقبت های ویژه هستند.

وی با اشاره به افزایش شهرستان هایی با وضعیت قرمز کرونایی در گیلان خاطر نشان کرد: هم اکنون همه شهرستان های استان به جز یک مورد قرمز هستند که شامل رشت، رودسر، املش، لنگرود، لاهیجان، آستانه اشرفیه، رودبار، بندرانزلی، صومعه سرا، فومن، تالش، آستارا، سیاهکل، شفت، ماسال و خمام می شوند.

وی عنوان کرد : فقط شهرستان رضوانشهر در این استان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت محدودیت های مربوط به تردد و تعطیلی اصناف اضافه کرد: برای قطع زنجیره انتقال ویروس نیازمند همکاری همگان اعم از مردم، صنوف، بخش های اداری و خصوصی و نهادها و غیره هستیم.

رخ شاد خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک و پرهیز از دورهمی و تجمعات باید به طور جدی مورد توجه همگان قرار گیرد ضمن اینکه با توجه به وضعیت قرمز کرونا استان مردم جز در مواقع ضروری از منزل خارج نشوند.

اواخر اسفند ماه سال گذشته ۲۷۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های گیلان بستری بودند و هیچ کدام از شهرستان های این استان قرمز نبود.