ایسنا/گیلان مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، بستری های کرونایی در سطح بیمارستان های استان را ۸۲۵ نفر دانست و عنوان کرد: طی شبانه روز گذشته ۲۳۷ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم که این آمار بی سابقه زنگ خطری برای مردم است.

دکتر حسن رخشاد در گفت وگو با ایسنا، دلیل اصلی اعمال تعطیلی ۱۰ روزه مشاغل را قطع زنجیره انتقال بیماری کووید۱۹ دانست و اظهار کرد: این محدودیت ها به مردم هشدار می دهد که در خانه بمانند و ترددهای غیر ضروری در جامعه نداشته باشند.

وی با بیان اینکه تعطیلی کرونایی نشان دهنده وضعیت خطرناک استان و شهرهای ماست، افزود: خوشبختانه تجارت بر بستر فضای مجازی در کشور و استان گیلان پر رونق است و بسیاری از مشاغل به ویژه در روزهای کرونایی می توانند به مردم خدمات اینترنتی ارائه دهند.

مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، بستری های کرونایی در سطح بیمارستان های استان را ۸۲۵ نفر دانست و عنوان کرد: طی شبانه روز گذشته ۲۳۷ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم که این آمار بی سابقه زنگ خطری برای مردم است.

رخشاد، با اشاره به شیوع بالای ویروس انگلیسی در سطح جامعه، خاطرنشان کرد: اگر یک نفر از اعضای خانواده به این بیماری مبتلا شود، به احتمال زیاد سایر اعضای خانواده نیز بیمار خواهند شد لذا باید ماسک زدن را جدی بگیرید.

وی با بیان اینکه کرونا فقیر و غنی نمی شناسد، گفت: پروتکل های درمانی برای همه افراد یکسان و در دسترس است و مردم خودشان باشد از خودشان و دیگران مراقبت کنند.

مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان، با اشاره به وضعیت وخیم ۹۸ بیمار کرونایی، اضافه کرد: متاسفانه سفرهای نوروزی اثرات بد خودش را گذاشت و اکنون وظیفه داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی چرخه انتقال بیماری را متوقف کنیم.

انتهای پیام