ایسنا/گیلان سرپرست شبکه بهداشت و درمان لنگرود، از افزایش ۱۵ برابری بیماران سرپایی در مطب های خصوصی و مراکز ۱۶ ساله دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد تردد ناقلان بدون علامت در جامعه هستیم.

دکتر الهام عاشوری در ستاد کرونای شهرستان لنگرود که در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی این شهرستان، اظهار کرد: در اسفندماه گذشته حدود هفت بیمار کرونایی در بیمارستان شهید حسین پور لنگرود بستری بودند، اما در حال حاضر حدود ۵۰ بیمار بستری هستند.

وی ظرفیت بخش کرونای بیمارستان را پاسخگوی بستری بیماران ندانست و افزود: بخش های غیر ضروری بیمارستان را جهت پذیرش بیماران کرونایی فعال کردیم.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان لنگرود، از افزایش ۱۵ برابری بیماران سرپایی در مطب های خصوصی و مراکز ۱۶ ساله دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد تردد ناقلان بدون علامت در جامعه هستیم. بسیاری از افراد که تست پی.سی.آر آنان مثبت شده قرنطینه را رعایت نمی کنند و کنار ما در تاکسی می نشینند و در بازار خرید می کنند و به میهمانی ها و دورهمی ها می روند و… که خطر انتقال ویروس به دیگران وجود دارد.

عاشوری، اعمال محدودیت های ۱۰ روزه را جهت کنترل انتقال و جابجایی ویروس در جامعه دانست و تصریح کرد: تنها راهکاری برای قطع شیوع بیماری کووید۱۹ رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه ماسک زدن، فاصله گذاری اجتماعی و شست وسوی مداوم دست هاست.

وی با بیان اینکه بهترین نوع واکسن کرونا حداکثر ۹۶ درصد ایمنی ایجاد می کند، گفت: واکسن های ساخته شده براساس یک تایپ از ویروس است و در حال حاضر با جهش های زیاد کروا همچون انگلیسی، برزیلی و کوبایی مواجه هستیم.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان لنگرود، اولویت تزریق واکسن را با کادر بهداشت و درمان دانست و یادآور شد: پزشکاران و پرستاران و کارکنان بخش های آزمایشگاهی و رادیولوژی و پیراپرشکی در ارتباط مستقیم با افراد هستند.

وی از اصناف خواست محدودیت های کرونایی را رعایت کنند و گفت: خوشبختانه طی بررسی های انجام شده طی امروز شاهد همکاری ۸۰ درصدی اصناف شهرستان در تعطیلی واحدههای صنفی بودیم.

انتهای پیام