رشت – ایرنا- مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: روند مناسب سازی ایستگاه راه آهن رشت در راستای ارتقاء خدمات، رفاه حال معلولان و بهره مندی این قشر از صنعت حمل و نقل ریلی از ابتدای تأسیس آغاز شده و در حال حاضر از وضعیت مناسبی برخوردار است.

غلامحسین ولدی پنجشنبه شب  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت روز جهانی معلولان اظهار داشت: برای تسهیل تردد معلولان از محوطه پارکینگ و همچنین محوطه ورودی ایستگاه راه آهن رشت به سکو و سالن مسافری تعدادی رمپ ایجاد شده است.

وی افزود: در نزدیکی در ورودی ایستگاه رشت فضایی برای پارکینگ ویژه معلولان اختصاص داده شده تا مشکل پارک خودرو این قشر مرتفع گردد.

وی بیان کرد: با توجه به توسعه راه آهن در استان گیلان و امکان افزایش قطارهای مسافری در آینده و لزوم استفاده از سکوی خط دوم ایستگاه راه آهن رشت و همچنین تسهیل دسترسی معلولان به سکوی دوم، چهار دستگاه پله برقی و چهار دستگاه آسانسور در این ایستگاه پیش بینی شده که به زودی راه اندازی خواهند شد.

وی  ادامه داد: همچنین تجهیزاتی مانند ویلچر، رمپ پرتابل و متحرک و دستگاه بالابر متحرک برای جابه جایی مسافران از سکو به داخل قطار و برعکس در ایستگاه راه آهن رشت تهیه شده است.

ولدی تصریح کرد: سرویس های بهداشتی ویژه معلولان در ایستگاه های رشت، سراوان، رستم آباد، لوشان و قزوین وجود دارد.

مدیرکل راه آهن شمال ۲  گفت: ماموران خدمات ایستگاهی به یاری رساندن مسافران توانخواه در صورت درخواست مسافر ملزم شدند.

امروز مصادف با روز جهانی معلولان  است.