ایسنا/گیلان دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: ۵۴۷۹ داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی روستاها در گیلان نامنویسی کرده‌اند که ۹۳ درصد آنها مرد و هفت درصد خانم هستند.

مجید هاشم‌پور در خصوص آخرین آمار نامنویسی داوطلبین عضویت در شوراهای اسلامی روستاها اظهار کرد: ۵۴۷۹ داوطلب عضویت در شوراهای اسلامی روستاها در گیلان نامنویسی کرده‌اند که از این تعداد ۲۷۵۴ بصورت غیرحضوری و ۲۷۲۵ نفر به صورت حضوری فرآیند ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند.

دبیر ستاد انتخابات گیلان افزود: از مجموع ثبت‌نام شده‌ها ۵۱۰۹ داوطلب معادل ۹۳  درصد مرد و همچنین ۱۷۰ داوطلب معادل هفت درصد از ثبت‌نام کنندگان خانم هستند.

هاشم‌پور در گفت‌وگو با شبکه باران گفت: ثبت‌نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها از ۱۶ فروردین آغاز شده و تا ۲۲ فروردین ادامه دارد؛ داوطلبان می‌توانند برای ثبت‌نام با حضور در ۴۴ بخشداری گیلان فرآیند نام نویسی خود را انجام دهند و به ساعات پایانی موکول نکنند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها از ۱۹ فرورودین در هیاتهای اجرایی شروع شده و تا ۱۵ اردیبهشت ادامه دارد، خاطرنشان کرد: بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها هم فردا در هیات‌های اجرایی پایان می‌یابد.

انتهای پیام