آستارا – ایرنا – شبکه دامپزشکی آستارا ۷۵ کیلوگرم گوشت و فرآورده خام دامی فاسد را کشف و عرضه‌کنندگان آنها به محاکم قضایی معرفی کرد و ماموران منابع طبیعی این شهرستان، محموله چوب جنگلی قاچاق را توقیف کردند.

رئیس شبکه دامپزشکی آستارا روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ۷۵ کیلوگرم گوشت فاسد در طرح نظارت نوروزی از اول تا بیستم فروردین ماه با ۲۵۷ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و غذاخوری های بین راهی کشف و ضبط شد و ۶ عرضه کننده آنها به دادگاه معرفی شدند.

حبیب بنی رستم اضافه کرد: شبکه دامپزشکی در طول سال علاوه بر گشت های بازرسی مستقل، با همکاری ادارات شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، شیلات، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف گشت های مشترک اجرا می کند. 

وی افزود: عرضه مواد غذایی غیربهداشتی، موجب بروز بیماری های مسری از قبیل آنفلوانزا و عفونت دستگاه گوارشی می شود و فروش مرغ و اردک محلی زنده، پرکنده و بدون رعایت موازین بهداشتی ممنوع است. 

توقیف چوب آلات قاچاق

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا گفت: امروز حدود ۵۰ اصله چوب آلات جنگلی قاچاق و فاقد مجوز حمل که با یک دستگاه پیکان وانت از آستارا به اردبیل حمل می شد، توسط ماموران منابع طبیعی در ایست بازرسی قلعه توقیف و یک نفر در این رابطه دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

محمد جعفر گل محمدی یادآور شد: وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار و جنگل های این شهرستان جزو جنگل های هیرکانی استان گیلان است و حفاظت از انفال و منابع ملی در قانون اساسی وظیفه ای عمومی است و همگان باید در صیانت از طبیعت کوشا باشیم.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و اراضی جلگه ای و جنگلی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.