آستارا – ایرنا – رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از آغاز نظارت بر بازار ماه رمضان، با هدف کنترل قیمت‌ها و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خبر داد.

محسن آهنی روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در قالب این طرح با همکاری ۱۰ بازرس، هر صبح و عصر تا پایان ماه رمضان بر بازار نظارت و عملکرد واحدهای خوار و بار، قنادی، میوه و سبزی، مرغ فروشی، قصابی به صورت ویژه پایش می شود.

وی افزود: با مشارکت فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی و تعزیرات حکومتی گشت های مشترک دایر شده و با گرانفروشی، درج نکردن قیمت، کم فروشی و صادر نکردن صورتحساب برخورد می شود و شهروندان، تخلفات اقتصادی را با شماره تلفن ۱۲۴ به اداره صنعت، معدن و تجارت یا با شماره تلفن ۰۱۳۴۴۸۱۹۷۶۷ به واحد بازرسی اتاق اصناف گزارش کنند.

وی اظهار کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان توزیع ۱۵ تن شکر در آستارا به قیمت مصوب آغاز شده و با توجه به وضعیت قرمز کرونایی، همکاری نیروی انتظامی با بازرسان صمت و اتاق اصناف برای مقابله با واحدهای متخلف و ناقض پروتکل های بهداشتی ضروری است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا اضافه کرد: برای تامین کالاهای اساسی مردم مشکلی نداریم و نظارت بر قیمت غلات، مواد پروتئینی، شوینده ها، روغن، حبوبات، لوازم خانگی برقی و قطعات خودرو ادامه دارد.

شهرستان آستار با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۶ هزار واحد تجاری که اغلب در بازارچه ساحلی آن متمرکز شده، در غرب استان گیلان واقع شده است.