ایسنا/گیلان فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، با بیان اینکه بسیج همواره در کنار مردم و دولت است و از تمام توان برای حل مشکلات بهره می گیرد، گفت: مناطق آسیب پذیر بعد از ۴۲ سال از انقلاب، زیبنده مسئولان و مردم بصیر، انقلابی و پای کار ما نیست.

سید اکبر قاسمی در جلسه کمیته عمران و آبادانی طرح جوادالائمه(ع) که با حضور نماینده فرمانداری و شهرداری و هفت مدیر محله های آسیب پذیر شهرستان رشت برگزار شد، اظهار کرد: قرارگاه جوادالائمه(ع) با هدف شناسایی مناطق آسیب پذیر رشت و حل مشکلات مردم توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت در این شهرستان فعال شده است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی شهرستان رشت با بیان اینکه تاکنون هفت محله آسیب پذیر در رشت شناسایی شده است، گفت: با وحدت و همدلی و مشارکت می توان این طرح را با موفقیت رو به جلو برد.

وی عنوان کرد: زیبنده مسئولان، مدیران و مردم بصیر و انقلابی و پای کار ما نیست که بعد از ۴۲ سال شاهد محله های آسیب پذیر باشیم.

قاسمی، با اشاره به اینکه رشد و پیشرفت انجام شده در موضوعات مختلف بسیار بوده و قابل مقایسه با قبل انقلاب نیست، تصریح کرد: البته در این ۴۲ سال انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف خصوصا در عمران و آبادانی پیشرفت های بسیار زیادی داشته ایم.

وی اضافه کرد: شهرستان رشت با بیش از ۷۰۰ هزار جمعیت و با ورود مسافران از اقصی نقاط کشور نیازمند توجه بیشتری از لحاظ زیرساخت های عمرانی، ‌فرهنگی و اجتماعی است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری هشت فرمان را برای سپاه در دستور کار قرار دادند، افزود: هم‌افزایی با دستگاه های اجرایی یکی از دستورات معظم له است که در این راستا سپاه کمک و همکاری با دستگاه های اجرایی را جزو وظایف و برنامه های خود می داند.

قاسمی ادامه داد: سپاه و بسیج از مردم است و در کنار دولت و دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات و معضلات و بحران ها تلاش می کند.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه جوادالائمه(ع) کمیته های مختلف دارد، اظهار کرد: هدف این کمیته ها شناسایی مشکلات و ارائه خدمت و ایجاد رضایت مردم در حوزه های مختلف عمرانی و سلامتی و فرهنگی و… است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تاکید بر فرمایشات معمار کبیر انقلاب که فرمودند مردم ولی نعمت ما هستند و بایستی مسئولان خدمتگزار مردم باشند، گفت: عموم مردم جامعه بایستی خدمات ارائه شده دولت و مسئولان را در میدان عمل لمس کنند.

وی با اشاره به اینکه سپاه و بسیج با همه توان در کنار مردم و مسئولان است، گفت: امروز مشکلاتی دامن گیر مردم در مناطق آسیب پذیر است که با مدیریت و مشارکت دستگاه های اجرایی شهرستان در مدت زمان معین و کوتاه توسط مسئولان قابل حل است.

قاسمی تصریح کرد: حل مشکلات مناطق آسیب پذیر در اولویت کاری قرار گیرد و فعالیت ها در این راستا هدفمند و تشکیلاتی عمل شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تاکید بر اینکه حل مشکلات و نیازمندی های مناطق آسیب پذیر را مطالبه گری کنید، یادآور شد: به صورت میدانی وارد کار شوید و مشکلات را شناسایی و حل کنید.

وی اضافه کرد: مردم اگر حرکت و تلاش مسئولان را برای حل مشکلات ببینند به امید و خودباوری خواهند رسید و قطعا مانند گذشته با حضورشان در عرصه های مختلف پاسخ خواهند داد که در این ۴۲ سال هم به موقع پاسخ داده اند.

قاسمی، همچنین به انتخابات پیش رو اشاره و عنوان کرد: مشارکت مردم در انتخابات برای نظام و انقلاب ما و همچنین جهان اسلام بسیار سرنوشت ساز خواهد بود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت ادامه داد: با حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای، دشمنان انقلاب و نظام مایوس شده و نقشه ها و توطئه های آنان نقش بر آب می شود.

وی ضمن تشکر و قدردانی از حضور دستگاه های اجرایی شهرستان، نمایندگان فرمانداری، شهرداری، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، صمت و… همچنین مدیران محلات، گفت: امروز سپاه و بسیج با تمام توان خودش همانند قبل پای کار آمده و برای نظام و انقلاب و مردم در کنار دستگاه های اجرایی ایفای نقش و وظیفه می کند تا ان شاءالله نتایج آن را مردم بصیر، انقلابی و پای کار ما لمس کنند.

انتهای پیام