آستارا – ایرنا – مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش از پلمب دندانپزشکی غیرمجاز خبر داد و نیروی انتظامی این شهرستان با بررسی صحنه‌های سرقت، باند سارقان را شناسایی و دستگیر کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: به دنبال دریافت گزارشات مردمی از فعالیت غیر مجاز یک مرکز دندانپزشکی در بخش اسالم این شهرستان، روز گذشته موضوع توسط کارشناسان نظارت بر امور درمان شبکه بهداشت مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر بختیار حیدرنیا افزود: مطابق بررسی ها، فردی بدون مجوز، خدمات دندانپرشکی ارائه می کرد و بلافاصله با هماهنگی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، کارشناسان و رئیس دایره اطلاعات پلیس امنیت عمومی شهرستان به پلمب مرکز اقدام شد.

وی ادامه داد: پرونده این تخلف جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد و مردم پیش از مراجعه به مراکز دریافت خدمات درمانی، از صلاحیت فرد و مکان مورد نظر اطمینان حاصل و در صورت مشاهده موارد مشکوک و غیرمجاز، مراتب را به شبکه بهداشت تالش گزارش کنند.

شناسایی باند سارقان
فرمانده انتظامی تالش از شناسایی و انهدام باند سارقان محتویات داخل خودرو و اماکن خصوصی، با پنج فقره سابقه سرقت در این شهرستان خبر داد.  
سرهنگ حسین جمال‌دار روز جمعه اعلام کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو و اماکن خصوصی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفته بود و روز گذشته پلیس با انجام تحقیقات همه جانبه و بررسی صحنه‌های وقوع جرم، سه متهم را شناسایی و دستگیر کرد. 
وی ادامه داد: سارقان ۳۱، ۳۲ و ۴۷ ساله در تحقیقات پلیس به سه فقره سرقت محتویات داخل خودرو و ۲ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرده و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند. 
او به شهروندان توصیه کرد با رعایت نکات پیشگیرانه و توجه به هشدارهای پلیس از وقوع بسیاری از جرایم به‌ ویژه سرقت جلوگیری کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.