رشت _ ایرنا _ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تعداد مراکز ارایه خدمات به افراد دارای علایم مشکوک به کرونا و مبتلایان کووید ١٩ در استان را با توجه به شرایط ایجاد شده از ۳۹ مرکز به بیش ۵۰ مرکز افزایش یافت.

دکتر آبتین حیدرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به اینکه به افزایش مراجعات تعداد مراکز ارایه خدمات به بیماران مشکوک کرونایی و مبتلایان را افزایش داده ایم تا در ارائه خدمات به مراجعان تسریع و تسهیل شود.

وی با بیان اینکه در این مراکز نمونه های تست PCR انجام می شود، اضافه کرد: آدرس این مراکز در سایت معاونت بهداشتی و دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان ارایه شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: علاوه بر این ٢٠٠ مرکز جامع خدمات سلامت در این استان آماده ویزیت افراد دارای علایم مشکوک به بیماری کووید ١٩ هستند.

وی درباره تمهیدات و محدودیت های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی بیان داشت: بر اساس پروتکل ها، فعالیت اصناف در مشاغل گروه های ٢، سه و چهار در شهرستان های قرمز و مشاغل سه و چهار در شهرستان های نارنجی تعطیل شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود : تردد در شهرهای قرمز و نارنجی نیز محدودیت هایی دارد که پلیس راهور اقدامات لازم را در این رابطه انجام می دهد.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون افزون بر ۶۸۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان گیلان بستری بوده که حال بیش از ۱۲۰ نفر آنان وخیم بوده و در بخش مراقبت های ویژ] به سر می برند.

دکتر حیدرزاده ابراز امیدواری کرد با همکاری مردم آمار مبتلایان به کووید ١٩ با سرعت کاهش یابد.

هم اکنون شهرستان های رشت، رودسر، املش، لنگرود، لاهیجان، آستانه اشرفیه، رودبار، بندرانزلی، صومعه سرا،  فومن، تالش،  آستارا و خمام در استان گیلان قرمز و سیاهکل، شفت، ماسال و رضوانشهر نیز نارنجی هستند و هیچ شهرستان زرد و آبی نداریم.