رضوانشهر-ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر گفت: تاکنون بیش از ۲ هزار خانوار توسط تیم های اعزامی بسیج جامعه پزشکی غربالگری شده اند.

 سرهنگ پاسدار سید جلیل قاسمی، در نشست خبری با اعضای بسیج رسانه رضوانشهر با اشاره به طرح شهید سلیمانی افزود: این طرح با همکاری فرمانداری، بخشداری ها، دهیاران، شبکه بهداشت و درمان و با بکارگیری ۱۵۹ نفر از بسیجیان این شهرستان بخصوص بسیجیان جامعه پزشکی و در قالب گروه های آموزش دیده ۳ نفره با داشتن تجهیزات پزشکی به منظور شناسایی و غربالگری ۲۲ هزار و ۲۴۶ خانوار آغاز شده است.

 وی افزود : تیم های اعزامی بسیج جامعه پزشکی سپاه ناحیه رضوانشهر با هدف غربالگری، به همه منازل مردم مراجعه نموده و ضمن تب سنجی و درج اطلاعات لازم و اطمینان از سلامت تک تک اعضاء خانواده، یک بسته بهداشتی و آموزش های لازم به منظور مقابله و جلوگیری از انتشار ویروس کووید ۱۹ به اعضاء خانواده داده اهدا می کنند.

 فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر گفت: با همت تیم های بسیجی تاکنون غربالگری بیش از ۲ هزار خانوار این شهرستان صورت گرفته است و همگام با سایر مناطق استان تا رسیدن به پایش و غربالگری صد در صدی جمعیت، سپاه و بسیج در کنار مردم خواهند بود.

 وی همچنین در مورد اقدامات برای  افراد مبتلا به کووید ۱۹ عنوان کرد: در صورت شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا ، ضمن اطلاع رسانی به مرکز بهداشت و درمان شهرستان در کمترین زمان ممکن تیم پزشکی به محل حضور فرد مشکوک به این بیماری، اعزام و مراحل درمان آغاز خواهد شد.

 سرهنگ قاسمی، از همه مردم شهرستان خواست تا به منظور موفقیت در طرح غربالگری کرونا شهید سلیمانی نهایت همکاری را با تیم های اعزام شده به عمل آورند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲۰ روستا در قالب ۲ بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.