لاهیجان – ایرنا – فرماندار لاهیجان با اشاره به بستری بودن ۶۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در این شهرستان گفت: تعداد مبتلایان بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های لاهیجان در حال افزایش است.

به گزارش ایرنا، یونس محمودی ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران لاهیجان اظهار داشت : متاسفانه از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۸ بیمار کرونایی در این شهرستان فوت کردند و در حال حاضر ۵۷ بیمار در بیمارستان پیروز، ۸ بیمار در بیمارستان خصوصی میلاد و ۲ بیمار نیز در بیمارستان خصوصی شفا بستری هستند.

فرماندار لاهیجان خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۷۰ دوز واکسن کرونا به کادر درمانی، ساکنان سرای سالمندان، جانبازان و پاکبانان این شهرستان تزریق شده است.

محمودی با بیان اینکه این شهرستان با توجه به توریستی بودن از مقاصد مسافران است، افزود: جاذبه های طبیعی و تاریخی لاهیجان باعث شد تا در نوروز ۱۴۰۰ بیش از یک میلیون خودرو مسافران درون استانی و برون استانی وارد لاهیجان شدند.

نماینده عالی دولت در لاهیجان با اعلام اینکه مشاغل ردیف ۲، ۳ و ۴ به مدت دو هفته مشمول تعطیلی می باشد، گفت: تا دو هفته آینده فقط مشاغل ردیف ۱ با رعایت شدید پروتکل های بهداشتی، مجاز به فعالیت می باشند.

محمودی با بیان اینکه حضور کارکنان در دستگاه ها به صورت یک سوم ظرفیت می باشد، گفت: نمایندگان دستگاه های اجرایی به صورت هوشمند حوزه های مختلف صنفی و مشاغل را نظارت کنند.

وی با بیان اینکه اعمال محدودیت های هوشمند توسط راهور در سطح شهرستان صورت می گیرد، گفت: محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ اعمال خواهد شد.

فرماندار لاهیجان ادامه داد: با توجه به شیوع موج جدید کرونا و افزایش تعداد مبتلایان و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ملاک قرار دادن مصوبات ستاد ملی کرونا، از امروز برگزاری مراسم مذهبی و اقامه نماز جمعه و جماعت در مساجد شهرستان لاهیجان به مدت ۲ هفته تعطیل خواهد بود.

شهرستان لاهیجان با بیش از ۱۶۷ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است و تقسیمات سیاسی این شهرستان مرکب از دو بخش “مرکزی و رودبنه” است.