رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر در خصوص تأمین اقلام مورد نیاز مردم و ایجاد نظم در بازار گفت: برای تأمین کالاهای اساسی و برقراری نظم در بازار با کسی مماشات نخواهیم کرد و با افراد فرصت طلب برخورد خواهیم نمود.

 به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمود قاسمی عصر پنجشنبه در اولین جلسه شورای اداری این شهرستان در سال جدید با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت :باید زمینه سرمایه گذاری و اشتغال را در سطح شهرستان تسهیل کنیم.

 وی بیان کرد: با توجه به اینکه فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاری نقش زیادی در تحقق شعار سال دارند باید با حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد زمینه اشتغال برای فعالان اقتصادی، نسبت به تحقق دستور معظم له تلاش کنیم.

 فرماندار رضوانشهر در ادامه با اشاره به موضوع مهم انتخابات افزود: حضور گسترده و مشارکت مردم در انتخابات مهمترین مساله این رویداد سیاسی است که باید همه در راستای تحقق این امر مهم تلاش کنیم و در این راستا کلیه امکانات اعم از لوازم اداری و نقلیه ادارات دولتی در ایام انتخابات باید در اختیار فرمانداری قرار گیرد و همه دستگاه های مربوطه ملزم به همکاری هستند.

 وی گفت: انتخابات یکی از جلوه های بارز مشارکت سیاسی است که در کشور ما پس از انقلاب با رفراندوم جمهوری اسلامی و پس از آن انتخابات مکرر از جایگاه خاصی برخوردار بوده و مقام معظم رهبری یکی از شخصیت های سیاسی در دنیا است که اعتقاد به حضور حداکثری مردم در انتخابات دارد و از ابتدا تا به امروز بر فضای مشارکت حداکثری مردم تاکید ویژه دارند.

 فرماندار رضوانشهر در ادامه با اشاره به آغاز فصل زراعی جدید گفت: امسال در زمینه تأمین آب برای امر کشاورزی، سال بسیار سخت و پر تنشی خواهد بود و بدلیل کاهش منابع آبی باید تلاش کنیم تا مردم دچار کمترین آسیب شوند.

 همچنین امام جمعه رضوانشهر نیز در این نشست با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا مردم از برکات و فیوضات این ماه عزیز بهره مند گردند.

 حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی نژاد با انتقاد از تصمیمات ستاد ملی کرونا گفت: این ستاد دچار تبعیض شده است که اعتقادی به تعطیلی بعضی از امور ندارد.

 وی افزود: اگر قرار است رفتن به جمکران، مسجد، مراسم مذهبی و غیره تعطیل شود، چرا سفر به ترکیه همچنان باز و تردد در آن جریان دارد و این در حالی است که این امر موجب نگرانی در سطح جامعه شده است.

 امام جمعه رضوانشهر در ادامه با تشکر از زحمات و پیگیری های فرماندار این شهرستان و حضور فعالانه ایشان در بین مردم از وضعیت بعضی از نانوایی های سطح شهر اظهار نا رضایتی کرد و گفت: اداره صمت باید نظارت بیشتری در این راستا داشته باشد و حتی نظافت و بهداشت نیز در بعضی از این نانوایی ها رعایت نمی شود.

 همچنین در این نشست سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر گفت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال حدود ۳۳ هزار نفر مسافر در هتل ها، اقامتگاه های بومگردی و مسافر کاشانه ها و سایر اماکن این شهرستان اقامت داشتند.

 حسن کاظمی افزود: از این تعداد حدود ۱۳ هزار نفر در هتل ها، اماکن بومگردی ثبت شده اقامت داشتند، بقیه نیز در اماکن خصوصی و مسافر کاشانه ها اقامت نمودند.

 همچنین در این نشست رئیس منابع آب رضوانشهر نیز در خصوص تأمین آب زراعی گفت: با توجه به اینکه بخشی از آب زراعی رضوانشهر از سد سفید رود تأمین می شود، شاهد کاهش ۵۰ درصدی آورده آب سفید رود هستیم.

 بهزاد بهرامپور افزود: امسال ذخیره برف در ارتفاعات رضوانشهر و پره سر حدد ۶۰ درصد کمتر از سنوات گذشته است که تأثیر آن در تأمین آب زراعی مشهود است و پیش بینی می شود شاهد تنش آبی در سطح شهرستان باشیم.

 وی تصریح کرد: از مجموع ۴۳ سردهنه سنتی تا کنون ۳۳ مورد ترمیم و بازسازی شده و بقیه نیز در دست اجرا می باشد و این در حالی است که برای بازسازی این سردهنه ها هیچ گونه اعتباری در اختیار ما نگذاشته اند.

 رئیس منابع آب رضوانشهر گفت: این شهرستان دارای ۸۳ حلقه چاه آب کشاورزی است که از این تعداد ۷ مورد بدلیل سرقت تأسیسات از رده خارج و ۸ حلقه نیز خراب می باشد.

 بهرام پور افزود: برای اراضی کشاورزی منطقه چران، بیش از ۱ میلیارد تومان اعتبار مشخص شده است که بدلیل وجود معارضین اجتماعی قادر به استفاده از آن نشده ایم.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار  نفر جمعیت و ۲ بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و دارای بیش از ۱۰ هزار هکتار شالیزار می باشد.