آستارا – ایرنا – سرمربی تیم فوتبال شهرداری آستارا گفت: این تیم اولین سال حضور در لیگ دسته یک را تجربه می‌کند و بودجه ما نسبت به تیم‌های دیگر اندک است و هزینه قرارداد پنج بازیکن یک تیم دسته اولی، با قرارداد کل بازیکنان ما برابری می‌کند.

حسن اشجاری روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در بازی مقابل فجر شهید سپاسی شیراز ۶۰۰ میلیون ریال برای اجاره زمین تمرین و هتل اسکان بازیکنان و کادر فنی تیم شهرداری آستارا در شهرستان رشت هزینه کردیم و امیدواریم تا هفته پنجم و ششم لیگ، زیرساخت های ورزشگاه وحدت آستارا شامل رختکن و فنس دور زمین تکمیل و امکان برگزاری مسابقه در آن فراهم شود.

وی ادامه داد: برخی بازیکنان برجسته لیگ های کشور به دلیل عملکرد رضایت بخش شهرداری و با درخواست من، از قرارداد چهار میلیارد ریالی خود با تیم های مطرح صرف نظر کرده و با مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال با شهرداری آستارا قرارداد بستند.

وی بیان کرد: تیم قدرتمند مس کرمان سابقه بازی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا را دارد و برای بازی مقابل آن در روز ۱۵ آذرماه آماده ایم و هر روز تمرین بازیکنان شهرداری برگزار می شود.

اشجاری اضافه کرد: تیم شهرداری در بازی مقابل مس کرمان تعدادی از بازیکنان مهم خود نظیر احمد آهی، ابراهیم بزرگی، محمد آزاد طلب، حسین آفرین زاد و آیدین مسعودی را به دلیل مصدومیت در ترکیب نخواهد داشت. 

سرمربی تیم فوتبال شهرداری آستارا گفت: هدف ما حفظ سهمیه تیم در لیگ دسته اول است و این تیم در دو هفته نخست مسابقات با کسب چهار امتیاز عملکرد رضایت بخشی داشت و با توجه به ممنوعیت حضور تماشاگر در ورزشگاه ها به دلیل شیوع کرونا، بازی شهرداری آستارا و مس کرمان با پیگیری هیات مدیره باشگاه شهرداری، به صورت مستقیم از شبکه باران پخش خواهد شد.

در مسابقات فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی تیم های اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر دوره بیست و یکم را در سال ۱۴۰۰ کسب خواهند کرد و دو تیم انتهای جدول راهی لیگ دسته دوم خواهند شد.

 بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در این شهرستان ساماندهی شده است.