رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: تا پایان سومین روز از مهلت ثبت نام داوطلبان ششمین دوره از انتخابات شورا های اسلامی روستایی، ۱۷۱ نفر در سطح بخش های این شهرستان نام نویسی کردند.

 محمود قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد روستاهای واجد شرایط برگزاری انتخابات شورای اسلامی در سطح این شهرستان ۹۴ پارچه آبادی است که تا کنون با گذشت سه روز از مهلت قانونی ۱۷۱ نفر داوطلب شده اند.

 وی با اشاره به تعداد داوطلبان در سطح دو بخش مرکزی و پره سر گفت: از مجموع ۱۷۱ نفر که تا کنون نام نویسی کرده اند ۹۵ نفر متعلق به بخش مرکزی این شهرستان هستند که ۱۰ روستا به حد نصاب ۴ تا ۷ نفر رسیده، ۲۳ روستا بین ۱ الی ۳ نفر و در سطح ۱۲ روستای این بخش تا کنون هیچ گونه ثبت نامی انجام نشده است.

 فرماندار رضوانشهر همچنین با اشاره به میزان ثبت نامی ها در سطح بخش پره سر این شهرستان گفت: در سطح بخش پره سر هم ۷۶ نفر تا کنون نام نویسی کردند که از این میزان ۳ روستا حد نصاب ۴ الی ۵ نفر رسیده، ۳۳ روستا بین ۱ الی ۳ نفر و ۱۳ روستا تا کنون هیچ گونه ثبت نامی نداشته است.

 رئیس ستاد انتخابات رضوانشهر بیان کرد: در خصوص برگزاری انتخابات ششمین دوره شورا های اسلامی از مجموع روستاهایی که تا کنون به حد نصاب رسیده ۱۳ آبادی و روستاهایی که تا کنون هیچ گونه ثبت نامی نداشته اند ۲۵ مورد می باشد.

 وی از همه واجدان شرایط به خصوص کارشناسان، نخبگان و متخصصان در زمینه‌های مختلف برای ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی و تیره‌های عشایری دعوت کرد و افزود : توسعه روستایی یکی از اهداف اساسی سیاستگذاری‌های کلان در ایران است و تشکیل شوراهای اسلامی روستایی اقدامی موثر برای مشارکت بیشتر مردم در راستای توسعه روستاها به شمار می‌رود.

 ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری از ساعت هشت صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین آغاز و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۲ فروردین (به مدت ۷ روز) ادامه دارد.

 انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا های اسلامی شهر و روستا همزمان با میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در استان همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۲۸ خرداد ماه امسال برگزار می‌شود.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.