آستارا – ایرنا – فرماندار تالش با اعلام وضعیت قرمز این شهرستان از نظر شیوع ویروس کرونا، فعالیت بازارهای سربسته و مشاغل گروه‌های پر خطر را به مدت ۲ هفته تعطیل اعلام و بر ضدعفونی مکان‌های عمومی و محیط‌های اداری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری تالش با اشاره به چرخش ویروس کرونا از طریق ورود مسافران و برگزاری دورهمی ها و مراسم های عروسی و عزا از شهروندان خواست، پروتکل های بهداشتی را با دقت رعایت کنند.

وی گفت: برای  پیشگیری از گسترش ویروس در شهرستان، بجز مشاغل گروه ۱، بمدت دو هفته تمام مشاغل گروه ۲ و ۳ و۴ تعطیل است و در صورت تخطی از قانون در اولین اقدام بمدت ۲ هفته پلمپ خواهند شد.
فرماندار تالش افزود: در بازارهای محلی با نصب بنر، تعطیلی تا اطلاع ثانوی اطلاع رسانی شده و کلاس های آموزشگاه های خصوصی، حوزه های علمیه، باشگاه های ورزشی و نماز جمعه و نماز جماعت در ادارات نیز تعطیل است.
او از نیروی انتظامی خواست از تردد پلاک غیر بومی در شهرستان و تردد پلاک های بومی از ساعت ۲۲ تا سه بامداد ممانعت بعمل آورده و در صورت مشاهده تخلف، قانون را اعمال کنند و با برگزارکنندگان مراسم عزا و عروسی در مکان های غیرمجاز برخورد و برای مجازات به دادگاه معرفی کنند.
فرماندار تالش از شهرداری‌ها خواست تعطیلی طرح های گردشگری گیسوم، قروق و طرح های ساحلی و پارک های جنگلی بخش های مختلف شهرستان را ابلاغ و به گندزدایی خیابان ها و معابر اقدام کنند.
وی گفت: شبکه بهداشت و درمان مرحله دوم طرح شهید قاسم سلیمانی را آغاز کرده تا بیماران مبتلا به ویروس شناسایی و قرنطینه خانگی شوند و رابطین سلامت در خانواده ها موارد مشکوک را تحت نظارت شبکه بهداشت و درمان قرنطینه کنند.
او به اصحاب رسانه توصیه کرد در شبکه های مجازی، وضعیت قرمز کرونایی را به مردم اطلاع رسانی و ضرورت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی را تبیین کنند.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.