رشت – ایرنا- فرماندار انزلی گفت: تا تغییر رنگبندی شهر مراسم ماه مبارک رمضان بصورت انفرادی و در منزل برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل میر غضنفری روز چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا این شهرستان با بیان اینکه در خصوص مراسم شب احیاء نیز براساس رنگبندی شهرها تصمیم گیری می شود، گفت: علاوه بر مسافرت ها، خریدهای ایام عید و دید بازدیدهای نوروزی در اوج گیری مجدد و تغییر وضعیت شهرها از زرد به قرمز موثر بودند اما اینک با رعایت پروتکل های بهداشتی، تعطیلی سراسری و همگانی، همراهی رسانه های ارتباط جمعی می توان بیماری را کنترل کرد و به زندگی عادی برگشت.

وی اساس این تصمیم گیری ها را مصوبات ستاد کرونا دانست و افزود : مشاغل گروهای ۲ و ۳ و ۴ باید تعطیل شوند.

وی عنوان کرد : ما روزهای بسیار پر دغدغه ای پیش رو داریم  و باید با دقت زیاد شرایط را به وضعیت پایداری برگردانند.

میر غضنفری با اشاره به اجرای انقلابی طرح شهید سلیمانی در این شهرستان تصریح کرد : اجرای متفاوت این طرح در استان بسیار موثر واقع شد و گیلان از استانهای پیشگام در اجرای طرح بود لذا برای کنترل بیماری باید مجدد این طرح را احیاء کنیم.

 وی مسئولیت پشتیبانی از این طرح را به اداره صنعت، معدن و تجارت با عضویت اتاق اصناف، اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، شهرک صنعتی، شهرداری و هلال احمر واگذار کرد.

وی تاکید کرد: تمامی مراسم سیاسی، اجتماعی، مذهبی و نمازهای جمعه و جماعت با توجه به رنگبندی شهرها تا تغییر وضعیت تعطیل است همچنین ماموریت های اداری غیر ضروری کنسل بوده و همه دانشگاهها و موسساتی که مراجعین حضوری دارند و حوزه های علمیه تعطیل هستند.

میرغضنفری تصریح کرد : هرگونه تجمع ممنوع بوده و گروه بازرسی با مسئولیت فرمانداری و با عضویت شبکه بهداشت و درمان،  اصناف، نیروی انتظامی، صنعت، معدن و تجارت در تمام طول شبانه روز باید فعال باشد. آموزشگاههای هنری و فرهنگی، باشگاههای ورزشی، استخر ها نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.