آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا با اشاره به وضعیت قرمز این شهرستان از نظر شیوع ویروس کرونا، گفت: از فردا فعالیت مدارس، بازار ساحلی و اماکن تجاری سرپوشیده تعطیل می‌شود و گندزدایی مکان‌های عمومی و محیط‌های اداری در دستور کار مسئولان قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری آستارا از اداره ها خواست در رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگام باشند اما فعالیت های اداری و خدمات تعطیل نشود و با مدیریت نیروی کار به تقاضاهای مردم رسیدگی شود.

وی مردم را به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی دعوت و تاکید کرد: ورود خودرو غیربومی به آستارا ممنوع است و خودروهای پلاک بومی نیز از ساعت ۲۲ شب تا سه بامداد حق تردد در شهر را نخواهند داشت و شهروندان در شناسایی، قرنطینه و درمان بیماران با بسیج همکاری کنند.

فرماندار آستارا با اشاره به سرعت بالای گسترش ویروس کرونا، خواستار نظارت جدی بر رانندگان خودروهای عمومی، کافی شاپ ها، آرایشگاه های زنانه و مدارس شد و هر گونه کلاس در آموزشگاه ها، منازل شخصی و مدارس غیردولتی را ممنوع اعلام کرد.

حسین خورشیدی رئیس جمعیت هلال احمر آستارا هم گفت: از اواخر اسفندماه تاکنون ۲ هزار و ۴۲۰ نفر و اغلب رانندگان کامیون های خارجی در پایانه مرزی این شهرستان با کیت تشخیص سریع کرونا تست شدند و این طرح با حضور نیروهای بهداشت و امدادگران هلال احمر تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.