ایسنا/گیلان مدیر شبکه بهداشت و درمان بندر مرزی آستارا از پر شدن ظرفیت بخش ICU و بخش داخلی بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان از بیماران کرونایی خبر داد.

فرید بصیری مقدم، در چهل و نهمین جلسه ستاد کرونای بندر مرزی آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: از همان روزهای نخست شیوع بیماری در کشور، اقدامات خوبی در شهرستان انجام شد.

وی با بیان اینکه ساده انگاری مردم از مهمترین دلایل شیوع مجدد این بیماری و ورود به پیک چهارم است، ادامه داد: ۷۹ نفر از ابتدای فروردین در شهرستان مبتلا شده اند که هم اکنون ۳۳ نفر در بخش های ICU و داخلی بیمارستان شهید بهشتی آستارا بستری هستند.

وی افزود: متأسفانه ظرفیت این دو بخش تکمیل است و پروتکل های مرتبط با وضعیت قرمز نیز باید توسط شهروندان رعایت شود.

بصیری مقدم با تأکید بر اینکه تغییر وضعیت آستارا از زرد به نارنجی و قرمز بسیار سریع رخ داد، خاطرنشان کرد: افزایش دورهمی های خانوادگی و سفرها وضعیت را به این شکل عوض کرد.

وی اضافه کرد: تعداد بستری ها در آستارا به شدت در حال افزایش است و مردم باید مجالس دورهمی، عروسی و عزاداری ها را به شکل کامل تعطیل کنند.

مدیر بهداشت و درمان آستارا در ادامه، آموزش و همگانی و واکسیناسیون گسترده را دو راهکار کلان کشوری برای گذر از بحران کرونا عنوان کرد و یادآور شد: تاکنون ۳۰۲ نفر در آستارا در مقابل ویروس مذکور واکسینه شده اند و بر اساس دستورالعمل ها سایر گروه ها نیز واکسینه خواهند شد.

وی گفت: واکسینه شدگان از میان کارکنان بهداشت و درمان، آسایشگاه بهزیستی، جانبازان، اورژانس ۱۱۵، بیماران سرطانی و خاص و پاکبانان شهرستان هستند.

انتهای پیام