رشت – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: ۳۰ داور قرآن کریم از این استان به مرحله دوم آزمون طرح ساماندهی داوران راه یافتند.

حجت الاسلام ستار علیزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : مرحله اول آزمون طرح ساماندهی داوران قرآن کریم اسفندماه سال گذشته با حضور ۱۰۰ داور گیلانی غیرحضوری برگزار شد که ۳۰ نفر به مرحله دوم آزمون راه یافتند.

وی با بیان اینکه مرحله دوم آزمون طرح ساماندهی داوران قرآن فردا پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در دو نوبت صبح و عصر در اداره کل اوقاف گیلان برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: این مرحله با حضور ۱۸ نفر از بانوان و ۱۲ نفر از آقایان در دو بخش داوری قرائت ترتیل و حفظ برگزار می شود ضمن اینکه بخش قرائت شامل تجوید، وقف، ابتدا، صوت و لحن است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان بیان داشت: راه یافتگان به مرحله دوم این آزمون فایل‌ های تلاوت ارسالی از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف را داوری می‌کنند و همین شیوه به منزله آزمون شرکت کنندگان است.

وی با بیان اینکه کاربرگ های داوری پس از آزمون، برای تصحیح به مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ارسال می شود، اضافه کرد: پذیرفته شدگان در خرداد ماه برای مصاحبه علمی فراخوان می شوند.

به گفته علیزاده، ایجاد شرایط یکسان برای بهره مندی از تمامی علاقمندان به داوری مسابقات قرآن کریم، ارتقاء کیفیت علمی و فنی داوران، شناسایی و آموزش و تربیت داوران جوان و هدایت استعدادهای جدید به سمت داوری مسابقات قرآن کریم از اهداف طرح ساماندهی داوران قرآن کریم است.