رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر از داوطلبان انتخابات شوراها شهرستان خواست تا نسبت به ثبت نام اقدام کنند و آن را به روزهای آخر موکول ننمایند.

 محمود قاسمی روز چهارشنبه با حضور در بخشداری های مرکزی  و بخش پره سر شهرستان رضوانشهر و بازدید از روند ثبت نام داوطلبان انتخابات شورتهای روستایی وعشایری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی در ۹۴ روستای این شهرستان برگزار می شود که از این تعداد ۴۵ روستا در بخش مرکزی و ۴۹ روستا در بخش پره سر واقع شده است.

 وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۱۰ نفر در سطح روستاهای رضوانشهر و پره سر ثبت نام کرده اند، عنوان کرد : از این تعداد ۶۶ نفر برای بخش مرکزی و ۳۵ نفر از بخش پره سر می باشند.

 رییس ستاد انتخابات رضوانشهر گفت : داوطلبان می توانند به چهار روش به صورت حضوری در بخشداری ها و به صورت غیر حضوری از طریق اپلکیشن و نرم افزار موبایلی، دفاتر پیشخوان دولت و کافی نت ها ثبت نام  و کد رهگیری دریافت کنند که با توجه به شیوع ویروس کرونا به داوطلبان توصیه می گردد تا حد امکان به صورت غیرحضوری اقدام نمایند و لزومی به مراجعه حضوری و تحویل فیزیکی مدارک نیست.

 وی افزود: با عنایت به اینکه تعداد روستاها زیاد است و آمار داوطلبین هم زیاد خواهد بود، از این رو انتظار است داوطلبان نسبت به ثبت نام سریعتر اقدام کنند.

 قاسمی تأکید کرد: دهیاران روستاها موظفند فارغ از وابستگی‌ های قومی و جناحی به فرد و یا افراد مختلف، زمینه حضور روستائیان را در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی فراهم کنند.

 وی با تأکید بر سلامت و امنیت انتخابات گفت : انتخابات امسال پشتوانه‌ ای برای نظام است و ضمن برگزاری سالم و قانونمند آن همه باید با بهره گیری از ظرفیت رسانه ها و گروه های اجتماعی با اطلاع رسانی دقیق و امید آفرینی در جامعه، زمینه و بستر انتخاباتی پر شور و آگاهانه با مشارکت حداکثری را در جامعه فراهم نمائیم.

 ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری از ساعت هشت صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین آغاز شده و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه مورخ۲۲ فروردین (به مدت هفت روز) ادامه دارد.

 انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا های اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خرداد ماه امسال برگزار می‌شود.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.