آستارا – ایرنا – ۱۴۳ نفر از اهالی روستای کانرود آستارا با همکاری گروه جهاد شهید نوروزی و بسیج جامعه پزشکی به صورت رایگان ویزیت شدند و اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان با اهدای کتاب، به تجهیز منابع کتابخانه‌ای موسسات قرآنی اقدام کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: امروز ۲ پزشک متخصص، یک پزشک عمومی، چهار پرستار و ۲ ماما به ویزیت رایگان ۱۴۳ نفر در مسجد روستای کانرود اقدام کردند و از پنج نفر نیز تست تشخیص سریع کرونا گرفته شد.

فرید بصیری مقدم افزود: ارزش داروهای تجویز شده و خدمات پزشکی و بهداشتی رایگان، بالغ بر ۱۰ میلیون ریال بود و توسعه و تجهیز خانه ‌های بهداشت و مراکز درمانی روستاها پیگیری می‌ شود.

وی ادامه داد: ویزیت رایگان پزشکان از سال ۱۳۸۵ در مناسبت‌های مختلف اجرا می ‌شود و اگر بیمار بنا به تشخیص پزشک معالج به جراحی یا پیگیری درمان نیاز داشته باشد، ادامه درمان رایگان است.

اهدای کتاب به موسسات قرآنی فعال

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان برای ترویج شعائر دینی، ۴۰ جلد کتاب قرآن در قطع وزیری به دو موسسه دارالقرآن المهدی (عج) و جامعه القرآن الکریم در این شهرستان اهدا شد.

جمشید مهدوی افزود: یک جلد قرآن کریم ویژه نابینایان هم به کتابخانه بقعه امامزادگان اهدا شد و این تنها قرآن به خط بریل در شهرستان آستاراست و نابینایان می توانند با حضور در این مکان مقدس از آن بهره مند شوند.

 وی بیان کرد: اعجاز قرآن بر کسی پوشیده نیست و انس با آن به واسطه فکر و دل انسان ها، باعث رهایی آنها از گرفتاری ها و مشکلات دنیوی می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.