ایسنا/گیلان فرماندار بندر مرزی آستارا، گفت: ۱۳۱۳ کارگر آسیب دیده از کرونا در این شهرستان، بیمه بیکاری دریافت کردند.

عباس صابر در جلسه کمیسیون کارگران بندر مرزی آستارا که در سالن اجلاس فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: به شکل منظم در ایام کرونا، روزهای پنج شنبه هر هفته گشت زنی از کارگاه‌های تولیدی شهرستان انجام می شود.

وی با بیان اینکه در این ایام ۱۷۱۳ نفر متقاضی دریافت بیمه بیکاری بودند، ادامه داد: طی مدت مذکور، ۱۳۱۳ نفر از این تعداد مشمول این قانون شدند و بیمه خود را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: با راه اندازی سامانه بیمه بیکاری همزمان با دوران کرونا، ۱۴ دسته مشاغل آسیب‌پذیر در این شهرستان شناسایی شدند.

صابر، با بیان اینکه ۱۱۲۷ طرح متشکل از ۱۲۷۹ نفر از تسهیلات کرونایی در این شهرستان بهره مند شدند، خاطرنشان کرد: میزان تسهیلات پرداختی به کارفرمایان ۱۰۴ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال است.

وی با تأکید بر اینکه به دلیل آسیب های وارده به مشاغل آسیب پذیر تحت تأثیر بیماری کرونا، ۲۱۰ درخواست مراجعه کارگران برای تعدیل نیرو و معرفی به بیمه بیکاری ارسال شد، تصریح کرد: با ارائه خدمات و پیگیری‌ها سعی در حل مشکلات آنها داشتیم.

وی اضافه کرد: در همین راستا، بالغ بر ۴۰ نفر از کارگران از بیکاری خارج و به کار خود بازگشتند.

فرماندار آستارا در خصوص آخرین وضعیت شهرک صنعتی هودول، یادآور شد: در سال جاری ۶ واحد صنعتی راکد و نیمه راکد در شهرک صنعتی فعالیت خود را آغاز کردند.

وی با تأکید بر اینکه باید استانداردهای لازم باید در کارگاه ها رعایت شود و کارگران نباید از این جهت آسیب ببینند، افزود:  ۲۵ نفر در واحدهای این شهرک صنعتی مشغول به کار شدند.

انتهای پیام