آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا گفت: ۹ روستای بالای ۲۰ خانوار در دهستان حیران بخش این شهرستان تا پایان خدمت دولت تدبیر و امید از گاز برخوردار خواهند شد و مرحله نخست عملیات اجرایی این طرح آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ عباس صابر روز یکشنبه در بازدید از عملیات گازرسانی به روستاهای دهستان حیران بخش مرکزی آستارا افزود: مرحله نخست این طرح با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال روستاهای سیج، دگیرمانکشی و گیلده را شامل می شود.

وی بیان کرد: در تعدادی از روستاها عملیات شبکه داخلی و خط گازرسانی انجام شده و همکاری مردم و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، شورای اسلامی و دهیاری روستاها در تسریع گازررسانی ضروری است.

وی ادامه داد: پیش از این به ۱۱ روستای بالای ۲۰ خانوار آستارا در دولت تدبیر و امید گازرسانی شده است و حدود ۹۳ و نیم درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز بهره مند هستند.

رئیس اداره گاز آستارا نیز گفت: با وجود ۸۵۰ هزار متر مکعب مصرف روزانه گاز در فصل زمستان با افت فشار و قطعی مواجه نشدیم و با گرم شدن هوا در فروردین ماه میزان مصرف کاهش یافته است.

محمدرضا صدقکار با اعلام واریز بهای قبوض به حساب خزانه کشور به عنوان محل تامین یارانه مردم، از مشترکان خانگی و اداری خواست هر چه سریعتر بهای قبوض و بدهی های خود پرداخت کنند.

اداره گاز آستارا حدود ۳۴ هزار مشترک خانگی، پنج جایگاه سوخت سی ان جی و ۲۳ واحد صنعتی کوچک و بزرگ را پوشش می دهد و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری از گاز بهره مند هستند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.