آستارا – ایرنا – رژه کاروان خودرویی دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی آستارا به مناسبت گرامیداشت دانشمند هسته‌ای کشورمان شهید محسن فخری‌زاده، در خیابان‌های این شهرستان برگزار شد و مردم و مسئولان از آن بازدید و استقبال کردند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا روز پنجشنبه در حاشیه این آئین به خبرنگار ایرنا گفت: حرکت این کاروان به صورت خودجوش و مردمی و با حضور عاشقان و رهروان راه این شهید، از مقابل مزار شهدای گمنام آغاز شد و در خیابان های فارابی و امام (ره) ادامه یافت.

سرهنگ بهزاد قنبری افزود: شرکت کنندگان در حاشیه این رژه، با رعایت پروتکل های بهداشتی در مزار شهدای گمنام و گلزار شهدای شهرستان حضور یافته و با آرمان های شاهدان دفاع مقدس تجدید بیعت کردند.

وی گفت: شخصیت شهید فخری زاده دانشمند هسته ای و دفاعی کشور، تداعی کننده ارزش های سردار شهید قاسم سلیمانی است و باید الگوی دانشجویان و تشنگان علم و معرفت باشد.

وی اظهار کرد:  مسیری که ایران اسلامی و دانشمندان کشورمان در پیش گرفته‌ اند با اقدامات مذبوحانه و تروریستی دشمن، متوقف نخواهد شد و فرزندان و شاگردان دانشمندان بزرگ، این مسیر را ادامه خواهند داد.

دکتر محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که مقام معظم رهبری ایشان را دانشمند ممتاز و برجسته هسته ای و دفاعی ایران توصیف کردند، عصر جمعه هفتم آذرماه در بلوار شهید مصطفی خمینی شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند و در شرق تهران در جریان یک عملیات تروریستی و بدست عناصر جنایتکار رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و ۱۶۷ شهید را به نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.