آستارا – ایرنا – سرپرست اداره بهزیستی تالش گفت: امسال با پرداخت ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود چهار درصد، به ۲۵ معلول تحت حمایت، مشاغلی همچون خیاطی، سوپرمارکت و آرایشگری راه‌اندازی شده است.

شهریار جعفری روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: چهار هزار معلول به صورت‌ مستمر و غیر مستمر از بهزیستی تالش خدمات می گیرند و در راستای سهمیه استخدام معلولان در ادارات، یک معلول در دادگستری استخدام شده و پنج معلول بصورت قراردادی در مجتمع جامعه معلولین تالش اشتغال یافته اند.

وی ادامه داد: هر یک از ۲ هزار و ۲۷۸ معلول تحت پوشش، هر ماه یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال کمک هزینه نگهداری دریافت می کنند و به ۷۰ معلول قطع نخاعی هر ماه پنج میلیون و ۵۴۰ هزار ریال حق پرستاری پرداخت می شود.

جعفری افزود: به ۲۰۰ معلول آسیب دیده از کرونا مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال کمک مالی شده و هشت واحد مسکن معلولان در حال ساخت است و ۷۶۰ میلیون ریال کمک بلاعوض برای تعمیرات مسکن ۱۵ معلول پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: یک میلیارد ریال بلاعوض به خانواده های معلول آسیب دیده از سیل شهریور ماه در روستاهای خرجگیل و کیش دیبی پرداخت شد و امسال برای حمایت از جامعه معلولان، ۲۰۰ بسته چهار میلیون ریالی سبد کالا اهدا شده است.

سرپرست اداره بهزیستی تالش گفت: طرح غربالگری شنوایی کودکان سه تا پنج ساله در مرکز بهزیستی تالش و طرح بینایی سنجی کودکان‌ سه تا ۶ ساله در مراکز تابع بهزیستی با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا می شود.

۱۳ آذرماه روز جهانی معلولان و از ۹ تا ۱۵ آذرماه هفته معلولان است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.