رشت – ایرنا – رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان از انجام ۱۰ هزار و ۸۴۵ ماموریت در اجرای طرح سلامت نوروزی در این استان خبر داد.

دکتر پیمان اسدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان ( ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین ماه امسال، ۱۰ هزار و ۸۴۵ ماموریت تصادفی و غیرتصادفی از سوی این مرکز انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۲ درصد افزایش یافته است.

 وی با بیان اینکه ۳ هزار و ۳۳۳ نفر در این مدت توسط فوریت های پزشکی در بیمارستان های استان گیلان بستری شده اند، اضافه کرد: ۹ هزار و ۶۸۷ مورد ماموریت غیر ترافیکی بوده که بیشترین موارد اعزام در ماموریت های غیرترافیکی مربوط به مشکلات قلبی و تنفسی بوده است.

دکتر اسدی با اشاره به انجام یک هزار و ۱۵۸ مورد ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی در اجرای طرح سلامت نوروزی از سوی این مرکز خاطر نشان کرد: از این تعداد ۷۶۶ مورد درون شهری و ۳۹۲ مورد جاده ای بوده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان با بیان اینکه بالگرد اورژانس گیلان در این مدت پنج سورتی پرواز داشته است، اظهار داشت: در این تعداد سورتی پرواز مصدومان و بیماران بد حال برای انجام درمان پیشرفته به مرکز استان انتقال داده شدند.

 اورژانس گیلان با ۶۷ پایگاه شهری و جاده ای خدمات می دهد.