ایسنا/گیلان رییس اتحادیه بارفروشان میوه و تره‌بار رشت گفت: امسال بازار میوه در رشت ضعیف بود و هنوز بخشی از میوه هایی که برای تنظیم بازار نوروز در نظر گرفته شده بود فروش نرفته است.

ابراهیم حسنی در گفت و گو با ایسنا توان قدرت مردم برای خرید میوه را در ایام نوروز ضعیف عنوان کرد و گفت: علیرغم وجود تقاضای بالا و تمایلی که مردم رشت برای رنگین کردن سفره هایشان دارند، امسال برخی از اقشار اصلا نتوانستند میوه بخرند.

وی افزود: حتی میوه‌هایی که برای تنظیم بازار تعیین شده بود هنوز تمام نشده بود و این در حالیست که اگر بازار خوبی داشتند این میوه‌ها بر دستشان نمی‌ماند.

حسنی ادامه داد: امسال کیفیت میوه‌های شب عید خیلی بهتر از سال‌های گذشته بود اما نبود پول لازم در جیب مردم باعث شد تا میوه کمتری خریداری شود.

رییس اتحادیه بارفروشان میوه و تره‌بار رشت با بیان اینکه برخی از مغازه‌های میوه فروشی‌ در رشت اجاره ‌ای است، اضافه کرد: با وجود خرید کمی که مردم داشتند، حتی عده‌ای برای پرداخت اجاره فروشگاه‌شان با مشکل مواجه شدند.

وی تصریح کرد: مصرف میوه و سبزی برای مردم بسیار مهم است و دولت باید تمهیدات ویژه‌ای بیاندیشد تا گرانی موجب نشود که سلامت جامعه با خطر مواجه شود.

حسنی با اشاره به اینکه برخی از اقشار جامعه مجبورند به محض دریافت حقوق برای کالاهای واجب‌تر اقدام کنند و خرید میوه را در اولویت‌های بعدی قرار دهند، خاطرنشان کرد: حتی گاهی حقوق کارگران کفاف خرید میوه به اندازه اندک را هم نمی دهد.

رییس اتحادیه بارفروشان میوه و تره‌بار رشت با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ نفر در شهرستان رشت دارای پروانه کسب میوه فروشی هستند و علاوه بر این اعضا برخی از افراد نیز به صورت دستفروشی به فروش میوه مشغولند، گفت: کاهش خرید مردم موجب کاهش درآمد و ضعیف شدن امرارمعاش میوه فروش ها نیز شده است.

انتهای پیام