رشت – ایرنا – اسرا محمدزاده کونگ فوکار نونهال گیلانی مقام نایب قهرمانی مسابقات ممای کشور را کسب کرد.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان گیلان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بر اساس اعلام نتایج رقابت های ممای (اجرای فرم) کونگ فو توآ سنتی قهرمانی بانوان کشور از سوی فدراسیون یک کونگ فو کار گیلانی موفق به کسب مدال نقره شد.

مجید مهروانی افزود: در پایان این مسابقات در رده سنی نونهالان، اسرا محمدزاده کونگ فوکار

گیلان در فرم ۲ پس از کونگ فوکاری از استان قزوین روی سکوی دوم قرار گرفت و مقام نایب قهرمانی این مسابقات را کسب و مدال نقره را به خود اختصاص  داد.

وی ادامه داد: در رقابت های ممای (اجرای فرم) کونگ فو توآ سنتی قهرمانی بانوان کشور، زبده ترین ورزشکاران این رشته رزمی در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با هم به رقابت پرداختند که در نهایت با نظر داوران فدراسیون کونگ فو، نفرات برتر این مسابقات معرفی شدند.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان گیلان با بیان اینکه کونگ فو از دیرباز جایگاه ویژه ای در گیلان داشته به خصوص در رشته توآ افزود : هم اینک نیز علاوه بر حضور مربیان و داوران ارزنده این استان در سطح کشور،  کونگ فو کاران گیلانی در چند سال اخیر توانسته اند در مسابقات مختلف در هر دو بخش بانوان و آقایان بدرخشند و مقام ها و مدال های ارزنده ای را کسب کنند.   

مهروانی خاطرنشان کرد: طی چند سال اخیر بانوان کونگ فو کار گیلانی نیز همگام و همدوش با آقایان در رقابت های کشوری مدال های ارزشمندی را کسب کردند که امیدواریم طی سال جاری و با فروکش کردن کرونا تعداد بیشتری از کونگ فوکاران استان گیلان در هر دو بخش بانوان و آقایان، مدال ها  و مقام های شایسته ای را کسب کنند.