آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا گفت: امسال ۶ واحد صنعتی راکد و نیمه راکد در شهرک صنعتی این شهرستان، با پیگیری‌ها و حمایت‌های به عمل آمده، به چرخه تولید و کار بازگشتند و ۲۵ نفر در آنها مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز پنجشنبه در جلسه کمیسیون امور کار و کارگر در فرمانداری آستارا اظهار کرد: امسال برای کاهش آسیب های ناشی از شیوع کرونا، ۱۰۴ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال تسهیلات به کارفرمایان واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی اختصاص یافته است و روزهای پنجشنبه از کارگاه ها بازدید می شود.

وی ادامه داد: با راه اندازی سامانه بیمه بیکاری در ایام شیوع کرونا، ۱۴ دسته مشاغل آسیب ‌پذیر شناسایی شدند و از هزار و ۷۱۳ متقاضی دریافت بیمه بیکاری، هزار و ۳۱۳ نفر مشمول قانون، بیمه خود را دریافت کردند.

وی بیان کرد: به دلیل تاثیرات کرونا بر واحدهای تولیدی و کارگاهی، ۲۱۰ کارگر در جریان تعدیل نیرو از واحدهای خود اخراج شده بودند و با پیگیری های انجام شده، ۴۰ نفر آنها به واحدهای تولیدی بازگشتند.

فرماندار آستارا گفت: بنگاه ‌های آسیب دیده از کرونا واحدهای تولیدی، رستوارن، طباخی، قهوه‌ خانه، اغذیه فروشی، تالار پذیرایی، تولید و عرضه پوشاک، کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، آموزشگاه رانندگی، آرایشگاه، سالن زیبایی و گرمابه را شامل می شود.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی و رکود بخش های اقتصادی و خسارت به اصناف و بازاریان در همه کشورها شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۵۳ واحد تولیدی و صنعتی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.